چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازارچه خود اشتغالي

برپایی بازارچه خود اشتغالی دانش آموزی

danesheroz1 خرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
برپایی بازارچه خود اشتغالی دانش آموزی

دانش روز: مدیرکل فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش از برپایی بازارچه خود اشتغالی دانش آموزی در پایان برنامه اوقات فراغت(اواخر فصل تابستان)در ۷۵۰ منطقه آموزش و پرورش کشور خبر داد

محمدابراهیم محمدی افزود: در بازارچه های خوداشتغالی، دستاوردهای هنری دانش آموزان در معرض نمایش و فروش قرار می گیرد. وی با بیان آنکه بازارچه خوداشتغالی دانش آموزی به صورت منطقه ای و سپس به صورت استانی برگزار می شود، گفت: درآمد حاصل از فروش تولیدات دانش آموزی به منظور ایجاد انگیزه در آن ها به خود آن ها باز خواهد گشت. محمدی با بیان آنکه بازارچه های خوداشتغالی در بیش از ۲۰ هزار پایگاه تابستانی برپا می شود، گفت: هدف از برپایی این بازارچه ها ایجاد رقابت سالم بین دانش آموزان و ایجاد زمینه بروز استعدادهای روحی و روانی دانش آموزان است.
مدیرکل فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در این بازارچه ها آثار هنری از جمله نساجی، بافت هنر چوب، فلز، سفال، سرامیک، آبگینه، خوشنویسی، نگارگری، تذهیب و تشعیر، طراحی و نقاشی، عکاسی، گرافیک، تصویرسازی، عکاسی و سایر دست ساخته های دانش آموزان در معرض دید عموم قرار می گیرد. محمدی با اشاره به اینکه شعار برنامه های اوقات فراغت امسال با عنوان هر دانش آموز یک مهارت محور برنامه های تابستانی امسال است، تصریح کرد: از آنجا که در سند تحول آموزش و پرورش کسب مهارت های فنی مورد توجه است، دانش آموزان با مراجعه به پایگاه های تابستانی برای آموزش مهارت ها نام نویسی کنند. وی اضافه کرد: دانش آموزان ۱۲ سال از عمر خود را در مدارس می گذارنند بدون آنکه مهارتی برای ورود به بازار کار داشته باشند. محمدی گفت: هر یک از دانش آموزان با کسب یک مهارت می توانند وارد بازار کار شوند حتی آن دسته از دانش آموزان رشته های نظری اعم از علوم انسانی، تجربی و ریاضی فیزیک چنانچه نخواهند در رشته تخصصی خود ادامه تحصیل داده یا در آن رشته مشغول به کار شوند، می توانند با کسب مهارت های فنی در پایگاه های تابستانی، وارد بازار کار شوند.

منبع:ایرنا

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۰
کد خبر : 27450
بازدیدها: 267

پاسخی بگذارید »