سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه کامل دیدارهای پایانی سه مدعی قهرمانی

danesheroz اسفند ۱۸, ۱۳۹۱ ۰
برنامه کامل دیدارهای پایانی سه مدعی قهرمانی

تیم‌های استقلال، تراکتورسازی و سپاهان که به ترتیب در رده‌های اول تا سوم لیگ هستند در هفته‌های پایانی دیدارهای سختی دارند، اما مهم‌ترین نکته این است پنج تیم نخست جدول رده‌بندی در ۶ هفته‌ پایانی باید رودروی هم قرار بگیرند

سه تیم استقلال، تراکتورسازی و سپاهان که هم اکنون در رتبه‌های اول تا سوم رده بندی لیگ برتر قرار دارند در شش هفته‌ پایانی فصل دوزادهم دیدارهای بسیار حساس و دشواری را پیش‌رو دارند. با یک نگاه اجمالی به جدول مسابقات این نکته به دست می‌آید که هر سه مدعی قهرمانی در هفته‌های پایانی باید با هم دیدار کنند. ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که هر سه تیم نام برده در هفته‌های پایانی با یکی از دو تیم فولاد و نفت تهران یا هر دوی آنها دیدار می‌کنند. فولاد و نفت هم با قرار گرفتن در رده‌های چهارم و پنجم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تلاش می‌کنند.

در این جا نگاه کوتاهی داریم به برنامه دیدارهای سه تیم اول جدول لیگ برتر تا از مسیری که این تیم‌ها تا پایان فصل طی می‌کنند ارزیابی اجمالی انجام داده باشیم.

استقلال: تنها در خانه!

در بین سه مدعی قهرمانی، استقلال صدرنشین از این اقبال برخوردار است که در پنج بازی از شش بازی باقی مانده‌اش میزبان باشد. با این حال استقلالی‌ها در هفته‌های پایانی لیگ باید با هر چهار تیم پایین‌تر از خود دیدار کنند. ضمن این که دیدار این تیم برابر تیم‌های پایین جدولی گهر و داماش هم می‌تواند حساسیت و دشواری خاصی خود را داشته باشد.

* هفته‌ ۲۹

استقلال در هفته‌ ۲۹ لیگ برتر، امروز (جمعه) در تهران به مصاف تراکتورسازی، تیم دوم جدول رده‌بندی می‌رود. نتیجه‌ این دیدار برای هر دو تیم حیاتی است، چون با پیروزی در این بازی تقریبا نیمی از راه قهرمانی را طی می‌کنند و در صورت شکست امیدشان برای فتح جام به نصف کاهش پیدا می‌کند.

در همین هفته‌، سپاهان در خانه از صبای قم پذیرایی می‌کند. صبا همان تیمی است که هفته‌ قبل، استقلال را متوقف کرد تا امتیاز تیم‌های صدر جدول به هم بسیار نزدیک شود. سپاهان اگر می‌خواهد کماکان در کورس قهرمانی باشد باید صبا را شکست دهد و گرنه با توجه به دیدارهای آینده‌اش کار سختی برای رسیدن به صدر خواهد داشت.

* هفته‌ سی‌ام

استقلال در این هفته‌ باید با نفت تهران دیدار کند. نفت که اکنون در رتبه پنجم جدول قرار دارد و به شدت تلاش می‌کند که با پایین کشیدن فولاد خود را به جمع چهار تیم بالای جدول برساند تا در صورت قهرمانی استقلال یا سپاهان در جام حذفی به عنوان نماینده چهارم ایران راهی لیگ قهرمانان آسیا شود. از این رو کار استقلالی‌ها برابر این تیم اصلا راحت نیست. ضمن این که ممکن است دیدار دو تیم به جای ورزشگاه آزادی در ورزشگاه تختی برگزار شود. سپاهان در هفته‌ سی‌ام لیگ برتر در تبریز به مصاف تراکتورسازی می‌رود. رقبای استقلال در این هفته‌ باید برای رسیدن به صدر یکدیگر را قربانی کنند. بازنده این دیدار به احتمال فراوان از کورس قهرمانی عقب می‌ماند و میدان را به دو رقیب دیگر می‌سپارد.

* هفته سی و یکم

آبی پوشان تهرانی هفته‌ سی و یکم را با دیدار با گهر به پایان می‌رسانند. گهر بحران زده در حالی در این هفته‌ به مصاف استقلال می‌رود که احتمالا سقوطش به دست پایین‌تر قطعی شده است. این مساله می‌تواند به ضرر استقلال باشد چون معمولا تیم‌هایی که سقوط می‌کنند با استرس کمتر و فقط با هدف اعاده حیثیت به میدان می‌روند.

در همین هفته‌ سپاهان در خانه با نفت تهران دیدار می‌کند. نفت هم مانند که مدعی قهرمانی برای رسیدن به سهیمه آسیایی باید علاوه بر استقلال، سپاهان را هم از پیش‌رو بردارد. این مساله همان قدر که در هفته‌ سی‌ام به سود رقبای استقلال بود، در این هفته‌ استقلالی‌ها را به کنار رفتن رقیب امیدوار می‌کند.

تراکتورسازی اما در هفته‌ سی و یکم مهمان داماش است. دیدار این دو تیم همیشه حساس بوده و حاشیه‌هایی به همراه داشته است. از درگیری تماشاگران دو تیم تا برخوردهای هواداران داماش با بازیکنان تراکتورسازی، معمولی ترین حاشیه‌های این بازی هستند. تراکتورسازی همچنین چندی پیش در جام حذفی برای همین تیم داماش شکست خورد و حذف شد.

* هفته‌ سی و دوم

دیدار حساس استقلال و سپاهان، سومین دیدار رودروی مدعیان قهرمانی است که در این هفته‌ رقم می‌خورد. وضعیت این دو تیم تا این هفته‌ تا حدود زیادی مشخص شده است و پیروزی هر یک از دو تیم احتمالا کار را تمام خواهد کرد. این بار هم استقلال از نعمت بازی در خانه برخوردار است، بازی رفت دو تیم در اصفهان به سود آبی پوشان خاتمه یافته و این مساله کفه ترازوی روحی و روانی را به سمت استقلال سنگینی می‌کند. ضمن این که سپاهان چند هفته‌ پیش در تهران مغلوب پرسپولیس شده بود و این نشان می‌دهد که این تیم در تهران چندان هم مقتدرانه کار نمی‌کند.

تراکتورسازی هم در این هفته‌ دیدار سنگینی را پیش‌رو دارد. فولاد، تیم سرسخت اهوازی که به راحتی تن به شکست نمی‌دهد، در این هفته‌ مهمان تبریزی‌هاست، در حالی که استقلال و سپاهان در تهران مشغول سر و کله زدن با یکدیگر هستند، تراکتورسازی این امکان را دارد که با قربانی کردن فولاد خود را به صدر جدول برساند.

* هفته‌ سی و سوم

یک هفته‌ مانده به پایان لیگ برتر در فصل دوازدهم و این بار، استقلال باید با فولاد دیدار کند. تیم‌هایی که صابون فولاد به تنشان خورده است خوب می دانند که جدال با این تیم آن هم در اهواز چقدر سخت است. از این مهم‌تر، فولاد سرسختانه تلاش می‌کند که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. این مساله قطعا کار استقلال را مشکل می‌کند.

سپاهان در سی و سومین دیدارش باید به گیلان برود تا با داماش بازی کند. داماش اکنون روی لبه تیغ سقوط قرار گرفته است و با توجه به وضعیت این تیم احتمالا تا هفته‌ سی و سوم شرایط آنقدر برایش سخت شده است که تمام تلاش خود را برای شکست سپاهان انجام دهد.

تراکتورسازی هم در این هفته‌ مهمان است. آلومینیوم هرمزگان در این هفته‌ از تبریزی‌ها پذیرایی می‌کند. شاگردان تونی اولیویرا روی کاغذ کار چندان سختی در این بازی نخواهد داشت.

* هفته‌ سی و چهارم

هفته‌ پایانی و اوج حساسیت لیگ برتر فوتبال. هر سه مدعی قهرمانی در این هفته‌ میزبان هستند، اما کار تراکتورسازی بسیار سخت‌تر از دو تیم دیگر است. تراکتورسازی در هفته‌ آخر از پرسپولیس پذیرایی می‌کند. استقلال به دیدار داماش می‌رود و سپاهان در خانه به مصاف آلومینیوم می‌رود.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد هر سه مدعی قهرمانی در شش هفته‌ پایان فصل دیدارهای یکنواختی از نظر دشواری پیش‌رو دارند و این مساله حساسیت کار را چند برابر می‌کند. آنچه مسلم است. دیدارهای رودروی سه مدعی تکلیف قهرمان را مشخص می‌کند.

* برنامه کامل دیدارهای پایانی سه مدعی قهرمانی:

** استقلال:

* هفته‌ ۲۹ : دیدار با تراکتورسازی در تهران

* هفته‌ ۳۰ : دیدار با نفت تهران در تهران

* هفته‌ ۳۱: دیدار با گهر در تهران

* هفته‌ ۳۲: دیدار با سپاهان در تهران

* هفته‌ ۳۳: دیدار با فولاد در اهواز

* هفته‌ ۳۴ : دیدار با داماش در تهران

** سپاهان:

* هفته‌ ۲۹: دیدار با صبا در اصفهان

* هفته‌ ۳۰: دیدار با تراکتورسازی در تبریز

* هفته‌ ۳۱: دیدار با نفت تهران در اصفهان

* هفته‌ ۳۲: دیدار با استقلال در تهران

* هفته‌ ۳۳: دیدار با داماش در گیلان

* هفته‌ ۳۴: دیدار با آلومینیوم در اصفهان

** تراکتورسازی:

* هفته‌ ۲۹: دیدار با استقلال در تهران

* هفته‌ ۳۰ : دیدار با سپاهان در تبریز

* هفته‌ ۳۱: دیدار با داماش در گیلان

* هفته‌ ۳۲ : دیدار با فولاد در تبریز

* هفته‌ ۳۳: دیدار با آلومینیوم در هرمزگان

* هفته‌ ۳۴: دیدار با پرسپولیس در تبریز

جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۴۴
کد خبر : 9071
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »