دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه های هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در البرز

danesheroz1 مهر ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
برنامه های هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در البرز

دانش روز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت هفته ایمنی در این استان خبر داد

به گزارش دانش روز، ابوالقاسم باقری با بیان این مطلب افزود: این هفته فرصت مغتنمی است تا در سطحی فراگیر و با مروری بر توانمندی‎های استان در مقابله با بحران‎های ناشی از بلایای طبیعی، زمینه‎های پیشگیری و آمادگی عمومی را مهیا سازیم.
وی تاکید کرد: کاهش اثرات بلایای طبیعی باید با رویکردی پیشگیرانه در طول سال مدنظر مردم و مسئولان قرار گیرد.
این مسئول ادامه داد: ۲۰ مهر اولین روز این هفته تحت عنوان «مدیریت بحران، همزیستی با طبیعیت و راهبردهای کاهش خسارات» نام گرفته است. در این راستا در این روز برنامه هایی از جمله؛ همایش بررسی آئین نامه جدید ۲۸۰۰ زلزله در سالن اجتماعات میلاد، مانور بهزیستی با طبیعت در شهرستان نظرآباد، مانور امداد و نجات حریق در شهر کرج پیش بینی شده که برگزار می شود.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز اذعان داشت: روز ۲۱ مهر، روز «مدیریت بحران، نظارت، قانون گرایی و هشدار و پیش بینی»، روز ۲۲ مهر با عنوان «استاندارد، مقاوم سازی، پژوهش و فنآوری های نوین» نامگذاری شده است. در دومین روز از هفته بلایای طبیعی نیز برنامه هایی از جمله؛ مانور امداد و نجات زلزله در شهرستان ساوجبلاغ، کلنگ زنی سالن چند منظوره و افتتاح ایستگاه دوم آتش نشانی در مشکین دشت و آموزش همگانی اداره کل فنی و حرفه ای، شهرداری و آتش نشانی کرج و جمعیت هلال احمر در پارک ایران زمین، مانور امداد و نجات کوهستان در طالقان و مانور امداد و نجات زلزله در دو مدرسه شهر کوهسار در شهرستان ساوجبلاغ، اجرا می شود.
باقری یادآور شد: همچنین روز ۲۳ مهر ماه روز «آمادگی و هماهنگی دستگاه‎های مسئول و مشارکت‎های مردمی» و ۲۴ مهر ماه نیز روز «بیمه حوادث طبیعی و بازتوانی آسیب‎دیدگان» نامیده شده است. در این روزها نیز برنامه هایی از جمله؛ همایش مدیریت بحران و شریان های حیاتی در شهرستان نظرآباد، مانور امداد و نجات جاده ای در شهرستان اشتهارد، افتتاح پروژه پایگاه اورژانس در حصارک و اعزام تیم های سلامت و برنامه آموزشی با همکاری جمعیت هلال احمر به روستاها، بازدید از ساختمان های دولتی توسط مدیر بحران فرمانداری نظرآباد، بازدید از واحدهای تولید، مصالح ساختمانی توسط مدیر بحران فرمانداری نظرآباد، برگزاری مانور ساعت صفر، برگزاری نمایشگاه تجهیزات با همکاری جمعیت هلال احمر در شهرستان کرج، برگزاری نمایشگاه تجهیزات با همکاری جمعیت هلال احمر در شهرستان ساوجبلاغ از اهم برنامه های این دو روز است.
به گفته وی، روز ۲۵ مهرماه نیز به عنوان «رسانه مسئول، جامعه ایمن» و ۲۶ مهرماه نیز به عنوان روز «آموزش خانواده، عواطف انسانی و ارزشهای اسلامی» نامیده شده است. در این دو روز نیز برنامه های متنوعی از قبیل؛ پخش برنامه میز گرد و مصاحبه از رادیو و تلویزویونی، پخش انیمیشن آموزشی با همکاری جمعیت هلال احمر از سیمای البرز، حضور نیروهای امداد و نجات در نماز جمعه و اعزام کاروان های دانشجوی هلال احمر به مسجد مقدس جمکران از جمله برنامه های این دو روز است.

جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۰
کد خبر : 66358
بازدیدها: 776

پاسخی بگذارید »