پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه های راهپیمایی بزرگ دانشجویان در ۱۳ آبان تشریح شد

danesheroz1 آبان ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
برنامه های راهپیمایی بزرگ دانشجویان در ۱۳ آبان تشریح شد

دانش روز: این مراسم، از ساعت ۸:۳۰ صبح روز دوشنبه ۱۳ آبان، با خواندن زیارت عاشورا و سخنرانی نمایندگان تشکلهای دانشجویی، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز می شود و دانشجویان، از خیابان حافظ و خیابان طالقانی ، مسیر منتهی به لانه جاسوسی را طی می نمایند و به خیل مردم می پیوندند

به گزارش دانش روز، داود گودرزی، جانشین کمیته دانشجویی ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان اظهار داشت: راهپیمایی بزرگ و دانشجویی دانشگاههای تهران ، امسال قبل از شروع مراسم ۱۳ آبان با تجمع مقابل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

  گودرزی در بیان اهداف این راهپیمایی گفت: هدف از برگزاری این راهپیمایی امسال و با این قالب، اولا تبیین خوی استکباری آمریکا برای جامعه و ثانیاً پررنگتر نمودن حضور دانشجویان در مراسم یوم الله ۱۳ آبان است.

  جانشین سازمان بسیج دانشجویی در بیان موضع جنبش دانشجویی در قبال بحث مذاکره گفت: موضوع مذاکره، به سیاستهای کلان نظام مربوط میشود و در همه دولتهای قبلی و فعلی، یکسان است. جنبش دانشجویی با اصل مذاکره مشکلی ندارد به شرطی که طرف مذاکره کننده ، قواعد مذاکره را رعایت نماید ولی همواره آمریکایی ها ثابت کرده اند که نه صداقت دارند و نه منطق، و همواره بدنبال زورگویی و فریب هستند.

  وی با اشاره به سابقه تاریخی دشمنی آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا بارها خوی استکباری خود را علیه ملت ایران بکار گرفته است و ملت ایران ۶۰ سال است انواع توطئه ها را با گوشت و پوست خود ، از سوی آمریکاییها ، لمس کرده است. آخرین این توطئه ها ، موضوع تحریماهای ظالمانه و بی منطق علیه ملت ایران است. دولتمردان آمریکا باید بگویند به چه جرمی ایران را تحریم کرده اند؟ ایران کدام سرزمین را اشغال کرده است؟ و یا کدام نسل کشی را در عالم انجام داده است؟ و … این سابقه طولانی دشمنی، هیچگاه از ذهن ملت ایران، پاک نخواهد شد.
گودرزی افزود: جنبش دانشجویی بدنبال تبیین این موضوع است که امریکا با طرح موضوع مذاکره بدنبال دو هدف عمده است. اول زدودن روح استکبارستیزی از ملت ایران و دوم از بین بردن روحیه مقاومت از مردم ما.
امروز آمریکا به ابزار تحریم، بعنوان آخرین ابزار خود بسیار امیدوار شده است که در مراسم ۱۳ آبان ، با حضور و بصیرت مردم و بویژه دانشجویان ، ناامید خواهد شد.
جانشین کمیته دانشجویی ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان خطاب به دولتمردان و سیاسیون کشور گفت: جنبش دانشجویی کشور بعنوان نماینده مردم، این مطالبه را از دولتمردان و سیاسیون دارد که به مذاکره یک نگاه تاکتیکی داشته باشند. مذاکرات باید، اولا از موضع قدرت باشد ، ثانیا منافع جمهوری اسلامی در حد کلان باید لحاظ شود و ثالثاً مابه ازای این مذاکرات برای مردم ، بصورت شفاف بیان شود که چه روندی را طی میکند و چه زمانی نتیجه خواهد داد.
  گودرزی همچنین افزود: بسیج دانشجویی، هماهنگی های لازم را با نمایندگان تشکلهای دانشجویی کشور (دفتر تحکیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان ، جامعه اسلامی دانشجویان و جنبش عدالتخواه) انجام داده و همه آنها بر محورها و اهداف این راهپیمایی ، اتفاق نظر دارند و بصورت ویژه در این راهپیمایی شرکت می نمایند. امروز جنبش دانشجویی، استکبارستیزتر از هر زمان است.

  وی در پایان گفت: این مراسم، از ساعت ۸:۳۰ صبح روز دوشنبه ۱۳ آبان، با خواندن زیارت عاشورا و سخنرانی نمایندگان تشکلهای دانشجویی ، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز می شود و دانشجویان، از خیابان حافظ و خیابان طالقانی ، مسیر منتهی به لانه جاسوسی را طی می نمایند و به خیل مردم می پیوندند.

منبع: دانا

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
کد خبر : 71704
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »