جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه های آموزش و پرورش برای مهر ماه

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
برنامه های آموزش و پرورش برای مهر ماه

دانش روز: معاون آموزش متوسطه و دبیر ستاد پروژه بازگشایی مدارس با تشریح ویژه برنامه های مهر ماه آموزش و پرورش گفت: کار ساماندهی نیروی انسانی و معلمان به اتمام رسیده است و از نیمه دوم شهریور ماه ناظران ویژه ای به مدارس سراسر کشور برای بررسی آمادگی مدارس در اول مهرماه اعزام می شوند

به گزارش دانش روز، ابراهیم سحرخیز گفت: براساس بخشنامه های ارسالی به مدارس از سوی ستاد پروژه مهر، ثبت نام دانش آموزان به اتمام رسیده است و از ۱۵ تیرماه کار ساماندهی نیروی انسانی و جابه جایی معلمان شروع شد و در حال حاضر این کار به اتمام رسیده است.

وی افزود: همچنین کمیته ساماندهی نیروی انسانی وظیفه برگزاری دوره های ضمن خدمت را برای معلمانی که درصدد تدریس در پایه هایی که کتاب جدیدالتالیف را دارند، داشت که این دوره ها نیز از بعد از ماه رمضان برای معلمان شروع شده است.

سحرخیز با اشاره به کمیته ساماندهی مدارس تصریح کرد: این کمیته دستورالعمل های مربوط به زیباسازی مدارس را برای مهر ماه به مدیران مدارس و مناطق ابلاغ کرده است. همچنین اگر مدارسی نیازمند نوسازی و تجهیز بوده اند، باید براساس این دستورالعمل نوسازی و تجهیز شوند. بر همین اساس مدیران مدارس باید نظافت عمومی محیط های آموزشی، رنگ‌آمیزی راهروها، کلاسها و محیط‌های آموزشی، ساماندهی فضاهای کلاس، تعمیر و بازسازی وسایل گرمایشی و سرمایشی و بازبینی و بهسازی میزها و نیمکت‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: از نیمه دوم شهریور ماه بازرسان ستاد به مناطق مختلف کشور به منظور بازدید از مدارس اعزام می شوند و مدارس هرکدام براساس براساس آمادگی شان ارزیابی می شوند.

به گفته معاون آموزش متوسطه، کمیته تبلیغات نیز باید اطلاع رسانی های مربوط به زمان توزیع کتاب، برگزاری جشن غنچه ها، تهیه لوازم التحریر برای کودکان نیازمند را انجام دهد که این اقدامات در دستور کار قرار گرفته است.

سحرخیز اعلام کرد: جشن غنچه ها برای نوآموزان ۳۱ شهریور ماه برگزار می شود و قرار است که کتابهای آنها نیز در همان روز به آنها تحویل داده شود. همچنین زنگ آغاز سال تحصیلی دوشنبه اول مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس به صدا در می آید.

منبع:مهر

 

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۹
کد خبر : 50828
بازدیدها: 381

پاسخی بگذارید »