سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک بانوی جوان کارآفرین:

برنامه های آموزشی دولت در اعتلای جایگاه بانوان اثرگذار است

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
برنامه های آموزشی دولت در اعتلای جایگاه بانوان اثرگذار است

گناوه – یک بانوی موفق کارآفرین گناوه ای، ارایه برنامه های آموزشی و تقویتی دولت برای بانوان را موفقیت آمیز توصیف کرد و گفت: این برنامه ها منجر به نقش اثرگذاری در گسترش کار و اعتلای جایگاه بانوان ایرانی بویژه در زمینه کارآفرینی شده است

« راضیه عبدالهی » که به دلیل برپایی نخستین نمایشگاه و جشنواره ملی بانوان نام آور و نان آور در استان فارس به عنوان زن کارآفرین کشوری در سال ۸۶ برگزیده شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اهمیت دادن به کارآفرینی بانوان از سوی دولت در چند سال اخیر باعث شده است که نقش زنان در مشارکت اقتصاد محلی و ملی بیشتر دیده شود.

عبدالهی خاطرنشان کرد: دولت در فراهم کردن آموزش های مفید و موثر،شناسایی و تقویت رویکردهای مناسب برای ارایه خدمات مالی وغیرمالی به زنان کارآفرین در شکوفایی و به فعلیت رساندن توانمندی این قشر نقش مهمی داشته است.

بانوی کارآفرین نمونه کشوری با بیان این که نیمی از افراد هر جامعه را قشر بانوان تشکیل می دهند، گفت: با تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی بستر حضور بانوان در بخش های مختلف جامعه فراهم شده به طوری که امروز این قشر از جایگاه و منزلت بالایی برخوردار شده اند.

عبدالهی، پشتکار، خلاقیت و نوآوری و عوامل سازمانی، شبکه ای و محیطی را از جمله عوامل موفقیت زنان کارآفرین جامعه اسلامی ایران عنوان کرد.

این بانوی صنعت گر گناوه ای که در زمینه کارهای تولیدی و آموزشی در رشته های صنایع دستی فعالیت دارد، گفت: در ابتدا با راه اندازی یک کارگاه کوچک معرق کاری در امر آموزش فعالیت خود را آغاز و سپس با تشکیل تعاونی ویژه بانوان درسال ۸۳ فعالیت خود را گسترش دادم و تاکنون نیز ۳۵ فرصت شغلی برای بانوان ایجاد کرده ام که این افراد همچنان مشغول بکار هستند.

مدیرعامل شرکت تعاونی معرق کاری صدف گروه ۹۲۶شهرستان گناوه ،افزود: این تعاونی درمجموع ۶۵ دوره آموزشی خود را با شرکت سه هزار و ۵۴۶ نفر برگزار و برای آنان پس ازموفقیت در این دوره ها مدرک اعطا کرده است.

عبدالهی، اضافه کرد: این تعاونی توانسته در ۱۲۰ نمایشگاه بین المللی، کشوری و استانی محصولات خود را به معرض دید عموم بگذارد و علاوه بر آن گواهینامه هایی از جمله گواهینامه کیفیت مدیریت از کمپانی QS سوئیس در سال ۹۱، گواهینامه تعاونی برتر در سال ۸۵، گواهینامه صنعتگر برتر استان بوشهر در سال ۸۶ و الگوی برتر تعاونی در فعالیت های کارآفرینی در زمینه صنایع دستی در سال ۸۸ را کسب کند.

کسب رتبه اول و جوان نمونه کشوری در رشته صنایع دستی درسال ۸۷، کارآفرین جوان کشوری در سال ۹۰، کارآفرین جوان برتراستان بوشهر در سال ۹۱، جوان نمونه شهرستان در سال ۸۸ ، جوان خادم ازدواج در سال ۸۷، جوان نمونه شهرستان در سال ۸۷ و زن کارآفرین شهرستان گناوه در سال ۸۷ از جمله موفقیت های این بانوی کارآفرین برتر است.

شهرستان گناوه با بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر قراردارد.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۱
کد خبر : 14936
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »