جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک مخترع و استاد دانشگاه:

برنامه ریزی شرط اول رسیدن به اهداف بزرگ

danesheroz دی ۲۲, ۱۳۹۱ ۰

مهندس نفیسه خواجوی مخترع جوان کشور و استاد دانشگاه تاکید کرد: برای رسیدن به اهداف بزرگ داشتن برنامه ریزی شرط اول است و اگر فردی به عنوان یک دانشجو خواهان و مشتاق یادگیری و کسب علم باشد هیچ عاملی نمی تواند مانع یادگیریش شود

نفیسه خواجوی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مهندسی پزشکی و کارشناسی ارشد برق الکترونیک می باشد که به دلیل اینکه به کارهای فنی و انجام فعالیت های علمی علاقه فراوانی داشته است این دو رشته را انتخاب نموده است .

این نخبه جوان در حال تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول است.

این محقق و پژوهشگر کشور در زمینه کارهای پژوهشی دارای چندین مقاله و داشتن چندین گواهی ثبت اختراع است.

وی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما به بیان نظرات و ناگفته های خود پرداخته است که مشروح این مصاحبه در پی می آید.

مهندس نفیسه خواجوی در ابتدا گفت: برای رسیدن به اهداف بزرگ توکل به خدا و داشتن برنامه ریزی شرط اول است، با داشتن یک برنامه ریزی دقیق و منظم، البته درصورتی که تمام جهات زندگی فرد در آن برنامه در نظر گرفته شود، می تواند عامل پیشرفت در زندگی آن فرد در همه‌ی جهات بشود.

نخبه جوان کشور شرط دوم را داشتن یک اراده‌ی قوی و محکم برای تحقق هدف مورد نظر دانست و اذعان داشت: مطمئناً در مسیر رسیدن به هدف پستی و بلندی‌های زیادی وجود دارد که با یک اراده‌ی محکم و داشتن امید به اینکه بالاخره می‌توان به هدف رسید، می توان بر آن سختی‌ها غلبه کرد. شرط سوم داشتن یک ذهن مثبت اندیش است. همانطور که گفتم فرد باید با تلقین این جمله که ” من می توانم” بر مشکلات و سختی‌ها غلبه کند.

مهندس خواجوی عنوان کرد: اما در مورد دانشجویان باید بگویم که  اگر فردی خودش خواهان و مشتاق یادگیری باشد هیچ عاملی نمی تواند مانع یادگیریش بشود. همانطور که از اسم دانشجو مشخص است، وظیفه‌ی اصلی یک دانشجو کسب علم و دانش است.

وی با ارزیابی سطح علمی دانشجویان امروز رشته مهندسی پزشکی و برق، افزود: به نظر من توانایی ذهنی دانشجویان امروزی این رشته ها (برق الکترونیک و مهندسی پزشکی) زیاد است اما در صورتی که خودشان بخواهند می توانند این توانایی را با تلاش و کوشش بیشتر به عرصه شکوفایی برسانند.

این استاد دانشگاه در همین خصوص ادامه داد: همچنان که روز به روز شاهد شکوفایی بیشتر دانشجویان زیادی در این زمینه ها می باشیم.

مخترع و پژوهشگر جوان کشور در ترسیم آینده شغلی و بازار کار مهندسی پزشکی و برق اظهار داشت: به دلیل اینکه به تدریس و محیط دانشگاهی علاقه فراوانی دارم به شخصه تدریس را انتخاب نمودم اما در مورد آینده شغلی این رشته ها باید بگویم که جهان به سمت دنیای الکترونیک و سرعت در حال پیشرفت است، به تبع این موضوع بر آینده شغلی این رشته ها نیز تاثیر گذار می باشد.

مهندس نفیسه خواجوی در پاسخ به این سوال که چه صحبتی با دانشجویان دارید تصریح کرد: از دانشجویان می خواهم که از فرصتی که در اختیار آنها بعنوان یک دانشجو قرار گرفته است نهایت استفاده و بهره را ببرند، چرا که این فرصت به همراه شور و نشاط جوانی می تواند آینده خوبی توام با سربلندی و سرافرازی را برای آن ها رقم بزند.

این محقق و استاد دانشگاه ادامه تحصیل در مقطع دکتری و انجام فعالیت های پژوهشی بیشتر را از برنامه های خود برای آینده عنوان کرد.

مهندس خواجوی در بخش پایانی گفت و گوی خود خاطرنشان کرد: باز هم تاکید می کنم که از فرصتی که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است نهایت استفاده مفید را داشته باشند و سعی کنند بیشتر به فعالیت های پژوهشی بپردازند تا در کنار دروس تئوری بتوانند توانایی های ذهنی خود را به عرصه شکوفایی برسانند.

این استاد دانشگاه در خاتمه از زحمات فراوان پدر و مادرشان تشکر و قدردانی نموده و رسیدن به این مرحله از زندگی خویش را مدیون آنها دانسته و از خداوند متعال آرزوی سلامتی و شاد کامی را برای آنها خواستار شدند و همچنین برای تمام دانشجویان کشور آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

منبع” پایگاه خبری ایران آنلاین (ایران انا)

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۸
کد خبر : 3538
بازدیدها: 408

پاسخی بگذارید »