سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه دانشگاه ها برای ارائه تسهیلات در نوروز

danesheroz1 اسفند ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
برنامه دانشگاه ها برای ارائه تسهیلات در نوروز

دانش روز: با آغاز تعطیلات نوروز ۹۳، برخی از دانشگاه‌ های وزارت علوم در راستای خدمت به دانشگاهیان تسهیلات رفاهی خود را از روزهای پایانی سال تا پایان تعطیلات نوروز در اختیار اعضای هیات علمی، کارکنان دانشگاه ها و قرار می دهند همچنین برخی دانشگاههای علوم پزشکی نیز نسبت به ارائه خدمات در ایام نوروز اعلام آمادگی کرده اند و در آماده باش به سر می برند

به گزارش دانش روز، امسال نیز دانشگاه های شیراز، کاشان، دامغان، اردکان، رازی کرمانشاه، زنجان، حکیم سبزواری، یاسوج، مشهد، صنعتی اصفهان، یزد، تفرش، مازندران، خلیج فارس، بوعلی سینا از جمله دانشگاه‌های وزارت علوم هستند که آمادگی خود را برای ارایه تسهیلات دانشگاهی نوروزی از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۳ اعلام کردند.

دانشگاه‌هایی که در تعطیلات نوروزی ۱۳۹۳ براساس اعلام ستاد امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تسهیلات رفاهی ارایه می کنند به شرح زیر هستند:

ردیف نام دانشگاه زمان آغاز و پایان ارائه تسهیلات رفاهی در نوروز ۹۳
۱ شیراز ۲۷  اسفند تا ۱۲  فروردین
۲ کاشان ۲۵  اسفندتا ۱۲  فروردین
۳ دامغان ۲۷  اسفندتا ۱۴  فروردین
۴ اردکان اعلام نشده
۵ رازی کرمانشاه  ۲۵  اسفند تا ۱۳ فروردین
۶ زنجان ۲۷ اسفند تا ۱۵ فروردین
۷ حکیم سبزواری تمام ایام سال
۸ فردوسی مشهد ۲۸ اسفند تا ۱۲ فروردین
۹ صنعی اصفهان ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین
۱۰ یاسوج ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین

براساس این گزارش برخی از دانشگاه های سراسری مانند دانشگاه مازندران، تفرش، بوعلی سینای همدان، یزد و خلیج فارس بوشهر از جمله دانشگاه هایی بودند که آمادگی خود را برای ارایه خدمات رفاهی در سایت دانشگاه خود اعلام کردند که به شرح زیر است :

ردیف نام دانشگاه زمان آغاز و پایان ارائه تسهیلات رفاهی در نوروز ۹۳
۱ مازندران ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین
۲ بوعلی سینا همدان ۲۶ اسفند تا ۱۵ فروردین
۳ یزد ۲۷ اسفند تا ۱۲ فروردین
۴ خلیج فارس بوشهر ۲۹ اسفند تا ۱۲ فروردین
۵ تفرش اعلام نشده

براساس این گزارش دانشگاهیان می توانند از تسهیلات رفاهی مهمانسرای دانشگاه مازنداران علاوه بر ایام نوروز در تمام طول سال بهره مند شوند و از امکانات خوابگاهی این دانشگاه از ۲۸ تا ۱۴ فروردین ۹۳ استفاده کنند . دانشگاه حکیم سبزواری نیز از جمله دانشگاه هایی است که در تمام ایام سال تسهیلات رفاهی ویژه دانشگاهیان را ارایه می دهد.

البته ارائه این تسهیلات به دانشگاهیان رایگان نیست هزینه ها به تناسب خدمات و تسهیلاتی که در مهمانسرا ، وخوابگاه ها و سوئیت هایی که ارایه می شود متفاوت است.

به عنوان مثال هزینه اقامت در مهمانسرا از خوابگاه بیشتر است و تعداد نفرات در افزایش و یا کاهش هزینه ها موثر است هزینه ها از ۳۰ هزار تومان آغاز و تا ۲۰۰ هزارتومان در یک شب اعلام شده است. دانشگاه خیلج فارس ارزانترین دانشگاه با هزینه هر نفر ۱۰ هزارتومان برای یک روز و دانشگاه مازندارن با ارایه واحد چهارخوابه  ۱۴۰ متری، در یک روز ۲۰۰ هزارتومان گرانترین دانشگاه ها در ارایه تسهیلات است.

برنامه های تسهیلاتی دانشگاههای علوم پزشکی در ایام نوروز:

مانور سراسری بسیج نوروزی برای تمامی دانشگاههای علوم پزشکی اجرا می شود اما برخی از دانشگاهها اطلاعات بیشتری را در این زمینه اعلام کرده اند.

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

دکتر سید اسدا… موسوی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان خوزستان از استقرار ۱۳۵ پایگاه ثابت شامل ۵۴ پایگاه شهری و ۸۱ پایگاه ثابت جاده ای برای ارائه خدمت به زائرین سرزمین های نور و میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: درمانگاه شبانه روزی در یادمان هویزه توسط دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، درمانگاه شبانه روزی یادمان شهدای والفجر ۸ توسط دانشگاه علوم پزشکی آبادان و دو درمانگاه یادمان شهدای فتح المبین و یادمان شهدای فکه توسط دانشگاه علوم پزشکی دزفول برپا خواهند شد که ارائه خدمات درمانی به زائرین از سوی پزشک و پرستار زن و مرد بصورت شبانه روزی خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

دکتر علی دل پیشه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۳۴ پایگاه و اورژانس بیمارستانها در ایام نوروز به مردم استان، هموطنان و مسافران نوروزی خدمات رسانی می کنند. از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام  در ایام تعطیلات اقداماتی شامل تشکیل تیم کشیک نوروزی، طرح تشدید نظارت برتهیه ، توزیع و عرضه مواد غذایی در رستوانهای بین راهی از ۱۱ اسفند ماه در کلیه شهرستانهای استان شروع شده تا پایان روز ۱۵ فروردین ادامه دارد.

دانشگاه علوم پزشکی البرز

۴۷ ایستگاه برای خدمات دهی نوروزی مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی البرز مشخص شد. در این نقاط به مسافران نوروزی و حادثه دیدگان احتمالی خدمات پیش بیمارستانی ارایه می شود. در ایام نوروز نکات بهداشتی و درمانی درقالب بروشور به مسافران نوروزی اطلاع رسانی خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

دکتر سیدکمال حسینیان مدیر مرکز حوداث و فوریت های پزشکی استان هرمزگان از فعالیت ۴۹ پایگاه ثابت شهری ،جاده ای و سیاردر محورهای مختلف استان هرمزگان همزمان با آغاز سفرهای نوروزی مردم خبر داد و گفت: از مجموع ۴۹ پایگاه‌ اورژانس ۴۷ پایگاه به صورت ثابت هستند و دو پایگاه به صورت کانکس و سیار استقرار یافته است. از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین سال آینده به مردم و مسافران نوروزی در ۱۸ پایگاه اورژانس شهری و ۳۱ پایگاه اورژانس جاده ای خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

هفت سرویس جراحی آنکال از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین در تنها بیمارستان ترومای استان شمالی به شکل ۲۴ ساعته فعال است. محمد پرتوی سرپرست اورژانس بیمارستان امام علی (ع) بجنورد با اعلام این مطلب گفت : امکانات و تجهیزات ویژه ای برای ایام نوروز از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین ماه در نظر گرفته شده است. برای رفاه همراهان بیمار، مکانی برای اسکان مسافران روبروی درب ورودی بیمارستان در نظر گرفته ایم تا مشکلات ایاب و ذهاب و دیگر موارد کاهش یابد.

دانشگاه علوم پزشکی سمنان

طرح استقبال از زائرین با طبیعت پاک  برای اولین بار در کشور در سطح استان سمنان صورت می گیرد ، دراین طرح کلیه راه های مواصلاتی شهرستان سمنان، حاشیه پمپ بنزین ها رستوران ها و مراکز خدماتی بین راهی پاکسازی شده تا علاوه بر زیبایی و پاکیزگی شهر، از زائرین نوروزی حضرت ثامن الحجج (ع) نیز استقبال شود.

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

ستاد تسهیلات نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به منظور برنامه ریزی در راستای ارائه خدمات مناسب در ایام  نوروزی و آماده باش واحدها تشکیل شد. در این ستاد راهکارهای لازم به منظور ارایه خدمات مطلوبتر برلزوم هماهنگی هرچه بیشترسازمانها ، نهادها و مراکز بهداشتی و درمانی برای شهروندان ومسافرین حضرت ثامن الحجج (ع )در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی تاکید شد.

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد

بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد که در مسیر ترانزیتی بندر عباس – تهران قرار گرفته برای خدمات رسانی به همشهریان و مسافران نوروزی در آمادگی کامل است. این بیمارستان به عنوان تنها بیمارستان شهرستان میبد، تجهیز و برای ارائه خدمات به مردم و مسافران در ایام نوروز مشکلی ندارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

فعالیت ستاد هماهنگی خدمات سفر زائرین دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شده است. این ستاد به منظور تسهیل و ارائه خدمات مناسب به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، نظارت بر عملکرد حوزه های مختلف و هماهنگی های درون و بین بخشی در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی با همکاری تمامی حوزه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شده است .

در این مدت ۱۰۷ پزشک متخصص مقیم و ۴۵۰ پزشک متخصص به صورت آنکال در ۱۵۳ پاراکلینیک دولتی و خصوصی ارائه خدمت می کنند. ‌علاوه بر فعالیت مراکز تصویر برداری بیمارستانها، ۱۸ مرکز دیالیز نیز به زائران و مجاوران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) خدمات ارائه می دهند. همچنین ۴۳ پایگاه شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵جاده ای در مشهد  و ۷۲ پایگاه شهری و ۹۵ پایگاه جاده ای در دیگر شهرهای استان خراسان رضوی با همکاری دانشکده ها و دانشگاههای تربت حیدریه، سبزوار، گناباد و نیشابور با یک هزار نیرو و امکانات مورد نیاز آماده ارائه خدمات هستند.

بیمارستان فوق تخصصی کودکان دکتر شیخ در مشهد و مراکز بهداشتی درمانی سالک و حیوان گزیدگی در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی در شهرهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دکتر محمدپنبه چی  – معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ستاد تسهیلات سفر استان مازندران، اظهار داشت: مسافرانی که وارد این استان می شوند در صورت داشتن دفترجه بیمه، با همان شرایط عادی و تعرفه بیمه ای که در گذشته پرداخت می کردند، درمان می شوند. علاوه بر بیمارستانها و درمانگاه های دولتی، برخی مراکز غیر دولتی نیز آماده ارایه خدمات  بهداشتی و درمانی به مراجعه کنندگان در ایام نوروز هستند.

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

بسته آموزشی نوروزی سلامت، جهت رعایت نکات لازم برای حفظ سلامت افراد، به ادارات شهر قزوین ارسال شد. این بسته آموزشی، برای ارتقا سواد سلامت کارکنان ادارات قزوین و اعضای خانواده آنان، مبتنی بر سه اصل آگاهی، آموزش و الزام افراد، تهیه شده است.

منبع: مهر

پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۹
کد خبر : 99372
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »