پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای نخستین بار در تاریخ آموزش و پرورش از سوی رییس جمهور؛

برنامه ˝درسی ملی˝ برای اجرا به وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شد

danesheroz اسفند ۲۹, ۱۳۹۱ ۰
برنامه ˝درسی ملی˝ برای اجرا به وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شد

رییس جمهوری مصوبه برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران را برای اجرا به وزیر آموزش وپرورش ابلاغ کرد

محمود احمدی نژاد، در این نامه خطاب به حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش آورده است:  مصوبه” برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران ” مصوب جلسات ۸۵۷ تا ۸۷۲ شورای عالی آموزش وپرورش برای اجرا ابلاغ می گردد.
گفتنی است “برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران” بن مایه و فونداسیون همه دروس بوده و به عنوان نقشه راه تمامی کتاب های درسی است که نحوه اداره کلاس، ساماندهی زمان تدریس، شیوه ها و فنون تدریس، همنوایی و توالی بین دروس بر مبنای آن تعیین می گردد.
“برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران” تعیین کننده محتوای همه کتب درسی و فعالیت های برنامه و فوق برنامه درون و برون مدرسه ای است که برای طی مراحل قانونی و تصویب نهایی آن در شورای عالی آموزش و پرورش و توشیح آن توسط رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش بیش از سه سال کار کارشناسی و محتوایی وسیع و متراکم صورت گرفته و برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران “برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران” تدوین شده است تا خلاء فقدان سندی معتبر و مبتنی بر ارزش های اسلامی و انقلابی را جبران نماید.
شایان ذکر است؛ “برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران” به عنوان یکی از مهمترین زیر نظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و مبنای کلیه فعالیت های نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور قرار خواهد گرفت.

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۴
کد خبر : 10097
بازدیدها: 344

پاسخی بگذارید »