شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه‌ مومیایی کردن هوگو چاوز لغو شد/مراسم تدفین برگزار شد

danesheroz اسفند ۲۶, ۱۳۹۱ ۰
برنامه‌ مومیایی کردن هوگو چاوز لغو شد/مراسم تدفین برگزار شد

وزیر ارتباطات ونزوئلا روز جمعه درپی مراسم تدفین هوگو چاوز رئیس جمهور فقید این کشور اعلام کرد: دولت ونزوئلا برنامه ها را برای مومیایی کردن جسد چاوز لغو کرده است

به نقل از خبرگزاری فرانسه از کاراکاس ، ارنستو ویلگاس افزود: “ما تصمیم برای مومیایی کردن جسد چاوز را پس از گزارش یک کمیسیون پزشکی روسی لغو کردیم زیرا این کمیسیون روسی اعلام کرده بود برای انجام شدن این روند نیاز است که جسد چاوز به روسیه منتقل شود و دست‌کم هفت ماه در آنجا بماند.”

پس از لغو شدذن مومیایی کردن جسد چاوز، مراسم تدفین “هوگو چاوز” رئیس جمهور فقید ونزوئلا با حضور شمار زیادی از مردم ونزوئلا و مقامات لشکری و کشور این کشور و همچنین با حضور رییس جمهور بولیوی برگزار شد.

در مراسم رسمی تدفین چاوز در محل موزه ملی، خبرنگاران رسانه های حضور نداشتند اما مراسم به طور زنده از شبکه های تلویزیون دولتی این کشور پخش می شد.
این شبکه ها تا زمانی به پخش زنده این مراسم ادامه دادند که تابوت چاوز برای مراسم تدفین در جایگاه مخصوص قرار گرفت و از این زمان پخش زنده مراسم قطع شد.
تصویری از تدفین چاوز پخش نشد، اما در اخبار منتشر شده از سوی دولت ونزوئلا، اعلام شد که پیکر هوگو چاوز در موزه انقلاب آرام می گیرد.
نیلاس مادورو رییس جمهور موقت ونزوئلا که برای انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری این کشور از طرف چاوزی ها نامزد شده است، در این مراسم اعلام کرد که با قوت راه انقلاب بولیواری و حرکت ضدامپریالیستی هوگو چاوز در ونزوئلا ادامه خواهد یافت.

نیکلاس مادورو در مراسم انتقال پیکر هوگو چاوز به موزه انقلاب کاراکاس گفت: «به این نقطه از راه رسیده ایم در حالی که شما در راس قرار دارید و امروز بدون شما حرکت را آغاز می کنیم در حالی که همواره در راس خواهید بود».
رئیس جمهور موقت ونزوئلا از هوگو چاوز به عنوان فردی یاد کرد که فقر را می شناخت و با آن زندگی کرد. مادورو تاکید کرد که فرمانده انقلاب بولیواری همیشه به آن چه که باید انجام می داد آگاه بود.
مادورو افزود: «چاوز رهایی بخش فقرا، فروتنان و عزتمندانی است که برای همه ما دنیایی بهتر می خواهند».
رئیس جمهور موقت ونزوئلا به علاوه خاطرنشان کرد که بیماری هوگو چاوز را از حرکت نیانداخت و هیچ کس نیز نمی تواند ملت ونزوئلا را متوقف کند.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۷
کد خبر : 9922
بازدیدها: 210

پاسخی بگذارید »