چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای امنیت خانواده‌ها را تهدید می‌کند

atena92 اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای امنیت خانواده‌ها را تهدید می‌کند

سرپرست حجاج ایرانی با تاکید بر مطالعه کتاب‌های ارزنده شهید مطهری گفت: در این برهه که برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای امنیت خانواده‌ها را تهدید می‌کند علما برای شبهه زدایی از دین اسلام بکوشند

حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر که به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله مطهری در مسجد خاتم النبیین(ص) شهرری سخن می‌گفت، افزود: در این برهه از زمان که عقاید باطل، عرفان‌های کاذب و برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای درون خانه‌ها راه یافته و امنیت خانواده‌ها را تهدید می‌کند. علما و فضلای حوزه‌های علمیه باید خیلی بیشتر از علامه مطهری برای شبهه زدایی از دین و آشنایی نسل جوان با اسلام حقیقی تلاش کنند.

وی برضرورت بهره گیری از آیات و روایات تاکید کرد و اظهار داشت: اسلام، دینی مترقی، پویا و جامع است که توانایی اداره کردن و مدیریت بر جهان را دارد و این وعده الهی است که بزودی محقق می‌شود.

سرپرست حجاج ایرانی به فروپاشی نظام کمونیسم درشوروی سابق و تلاش رهبران آن که دین را «افیون ملتها» معرفی می‌کردند، اشاره کرد و گفت: حضرت امام (ره) نخستین شخصی بود که طی نامه ای خطاب به گورباچف (رییس جمهور شوروی سابق)، فروپاشی نظام کمونیسم را پیش بینی کرد و مشکل آنان را «دوربودن ازخدا» و معنویت دانست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان داشت: مردم این کشورها به اسلام گرایش زیادی پیدا کرده اند به‌طوری که ۲۰ میلیون مسلمان در روسیه زندگی می‌کنند و روز به روز بر تعداد آنان افزوده می‌شود.

وی بر اهمیت علم و دانش از منظر اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: اسلام علم آموزی و علم اندوزی را مورد توجه بسیار قرار داده و بر این اساس صاحبان علم و اندیشمندان از جایگاه والایی در اسلام برخوردارند.

وی افزود: شهید مطهری؛ یک دین شناس حقیقی، مفسر قرآن، فقیه، فیلسوف، متعبد، مهذب، متخلق به اخلاق الهی، ساده زیست، زمان شناس، عارف و یک عالم ربانی بود.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اضافه کرد: این فیلسوف فرزانه در ارتباط با پاسخگویی به شبهات در دین اسلام، لحظه ای آرام و قرار نداشت و زمانی که احساس کرد خطر عظیمی به نام «سکولاریسم» دانشگاه و دانشجویان را تهدید می‌کند و کمونیسم و مارکسیسم درصددند دانشگاه‌ها را پایگاه نشر عقاید خود کنند، به دانشگاه وارد و با همکاری اساتیدی همچون شهید مفتح تلاش‌های زیادی کردند تا تفکر دینی در دانشگاه‌ها رواج بیاید و اجازه ندادند «دین به عنوان افیون ملتها» در جامعه مطرح شود.

حجت الاسلام قاضی عسکر در بخش دیگری از سخنانش به تشریح دیدگاه اسلام در مورد منزلت زنان پرداخت و افزود: دین مبین اسلام مترقی‌ترین دین در ارتباط با مسائل زنان است بطوری که هیچ دینی در جهان همانند اسلام تا این حد «‌شخصیت» برای زن و مادر قائل نشده است.

وی گفت: حجاب؛ نه تنها وسیله محدودیت زنان نیست بلکه باعث مصونیت آنان می‌شود تا در میدان‌های کار و تلاش در جامعه و فراگیری علم و دانش، بدون دغدغه به فعالیت بپردازند.

وی در پایان سخنانش کتاب‌های شهید مطهری را برای مطالعه مردم و بخصوص نسل جوان بسیار مفید دانست و افزود: حضرت امام (ره) فرمودند: «مطهری پاره تن من بود» و «تمام کتابهای شهید مطهری بلااستثنا مورد قبول و برای جامعه مفید است.»

دراین مراسم امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستان ری، طلاب و فضلا، دانش آموزان، دانشجویان، اصناف و کسبه بازار و جمعی از اقشار مردم حضور داشتند.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۴
کد خبر : 15374
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »