پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توسط سازمان ها:

برنامه‌ریزی برای برپایی جشن‌ های هفته ملی کودک

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
برنامه‌ریزی برای برپایی جشن‌ های هفته ملی کودک

دانش روز: برنامه‌های گسترده‌ای برای هفته‌ی ‌ملی کودک در سال ۱۳۹۲ تدارک دیده شده است تا کودکان ایرانی روزهای شاد و بانشاطی را در نیمه‌ی مهرماه امسال تجربه کنند

به گزارش دانش روز، سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و ارگان‌های مرتبط با حوزه‌ی کودک و نوجوان در سومین جلسه‌ی هم‌اندیشی هفته ملی کودک بر سر برگزاری برنامه‌های روزهای مختلف این هفته که از ۱۵ مهر آغاز می‌شود و تا ۲۱ مهر ادامه می‌یابد، توافق کردند.
بر این اساس برنامه‌های روز دوشنبه ۱۵ مهر با عنوان «کودک، خانواده، مدرسه» با مسولیت وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
در این میان مسوولیت برگزاری برنامه‌های سه شنبه ۱۶ مهر (روز جهانی کودک) با عنوان «کودک و بازی» به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، چهارشنبه ۱۷ مهر روز «کودک، سلامت، ایمنی» به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، روز پنج‌شنبه ۱۸ مهر روز «میراث فرهنگی، کودک، طبیعت»، به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جمعه ۱۹ مهر روز «کودک و رسانه» به صدا و سیمای جمهوری اسلامی، شنبه ۲۰ مهر روز «کودک، کتاب و فضای مجازی» به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک‌شنبه ۲۱ مهر روز «کودک و نیایش» به تمامی دستگاه‌ها سپرده شد.
سازمان بهزیستی، وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری، وزارت کشور، دفتر نمایندگی یونیسف ایران، هلال احمر جمهوری اسلامی، مرجع ملی کودک، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری‌های کشور در این برنامه‌ها به همکاری با دستگاه‌های تعیین شده خواهند پرداخت.
محمد باقر آدوسی معاون فرهنگی کانون و رییس این جلسه در ابتدای این هم‌اندیشی تاکید کرد که هفته‌ی ملی کودک بهانه‌ای است تا دست‌کم یک هفته تمامی جامعه به‌ویژه خانواده‌ها و خود کودکان با حقوق اساس خویش آشنا شوند و برای رسیدن به این مهم، نیازمند بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های سازمان‌ها هستیم.
وی نقطه‌ی برتری ارگان‌ها و سازمان‌ها را در این زمینه بهره‌گیری بیشتر از امکانات سازمانی دانست و یاد‌آور شد: اگر حساسیت به‌خرج ندهیم و این امکانات را به کار نگیریم آن‌گاه نخواهیم توانست در جهت استیفای حقوق کودکان گام برداریم.
وی در تشریح برنامه‌های کانون در هفته ملی کودک توضیح داد نمایشگاه‌ها و جشن‌هایی در مراکز ثابت و سیار  کانون سراسر کشور برپا خواهد شد و غرفه‌هایی نیز در تهران و شهرستان‌ها به سازمان‌ها و ارگان‌ها اختصاص خواهد یافت.
ارایه‌ی دست‌آوردهای سازمانی در حوزه کودک و نوجوان، برپایی جشن و دعوت از مدارس، برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت مسایل و مشکلات و نیازهای کودکان، تجلیل از کودکان و نوجوانان شاخص و هنرمند و برگزیده در مجامع ملی و بین‌المللی، فعال کردن بیش از ۲۵۰ سالن سینما و اجتماعات مراکز کانون برای اجرای برنامه و نمایش فیلم، انتشار یک کتاب از برنامه‌های تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های مشارکت کننده در هفته‌ی ملی کودک، ارایه تخفیف برای استفاده کودکان از برخی خدمات و تولیدات، اجرای برنامه‌ی نمادین ملی با حضور مقام‌های کشور در یک روز این هفته و برگزاری نشست رسانه‌ای از دیگر برنامه‌هایی است که معاون فرهنگی کانون آن را بازگو کرد.
علی زارعان مدیر گروه خردسال و کودک شبکه دو سیما نیز عنوان کرد که تمامی بخش‌ها و شبکه‌های صدا و سیما در این هفته علاوه بر اطلاع‌رسانی برنامه‌ها، ویژه‌برنامه‌هایی را تدارک می‌بینند.
به گفته‌ی وی فعال کردن پورتال ۱۰۰۰ و ۶۰ و ۱۶(www.10006016.ir)  و ایجاد امکاناتی برای مشارکت ارگان‌ها در این پورتال، اجرای ویژه برنامه‌هایی در گروه‌های خانواده و بخش‌های خبری، پوشش گسترده جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان و طراحی برنامه‌هایی در روز کودک و رسانه از جمله برنامه‌هایی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران طی این هفته برای کودکان ایرانی تدارک دیده است.
تهیه و پخش تیزر و زیر‌نویس‌های آموزشی از دیگر مواردی بود که مدیر گروه خردسال و کودک شبکه دو سیما وعده کرد با همکاری دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها در هفته ملی کودک صورت پذیرد.

منبع:پانا

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۹
کد خبر : 46401
بازدیدها: 438

پاسخی بگذارید »