جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در قاهره انجام شد؛

برسی آخرین تحولات سوریه در گفت‌وگوی صالحی با اخضر ابراهیمی

danesheroz دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۰

آخرین تحولات سوریه و طرح‌های مطرح برای خاتمه بحران در این کشور از جمله پیشنهادها و فعالیت‌های اخضر ابراهیمی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه، طرح بشار اسد رییس‌جمهور سوریه و طرح ۶ ماده‌ای جمهوری اسلامی ایران در دیدار صالحی و اخضر ابراهیمی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت

در این دیدار که روز پنج‌شنبه در محل اقامت “علی‌اکبر صالحی” وزیر امور خارجه کشورمان در قاهره انجام شد، اخضر ابراهیمی گزارشی از آخرین تحولات جاری در سوریه و فعالیت‌های خود برای خاتمه بحران ارائه داد.

صالحی نیز با اشاره به شرایط سخت و حساس در سوریه و ضرورت به کارگیری اهتمام و تلاش‌های مستمر و فراوان برای حل این مشکل، از تلاش‌های اخضر ابراهیمی تقدیر و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری و کمک به حل و فصل این مشکل اعلام کرد.

وی با اشاره به مواضع روشن کشورمان نسبت به این مساله از ابتدای این بحران، راه حل سوری – سوری بدون دخالت خارجی و توقف خشونت و انجام گفت‌وگوی ملی را تنها راه برون رفت از این مشکل توصیف کرد.

اخضر ابراهیمی نیز با تقدیر از طرح جمهوری اسلامی ایران در این‌باره، تصریح کرد: کشور شما در منطقه مهم است و از جایگاه و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه می‌توان در راستای مصلحت منطقه استفاده کرد.

وی تاکید کرد که همه تلاش‌ها و طرح‌ها باید در جهت مصلحت مردم و کشور سوریه باشد.

طرفین در این دیدار بر ضرورت و اهمیت استمرار رایزنی‌های فیمابین تاکید کردند.

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۵
کد خبر : 3331
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »