پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بررسی پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای در دادگاه‌های عمومی و انقلاب

danesheroz دی ۹, ۱۳۹۱ ۰

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای در دادگاه عمومی و انقلاب بررسی می‌شود. میرهادی قره سید رومیانی، در توضیح روند پیگیری پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای اظهار داشت: این پرونده در دادگاه عمومی و انقلاب در حال بررسی است. این عضو کمیسیون حقوقی با بیان اینکه این پرونده دو جنبه داخلی و بین‌المللی [&hellip

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای در دادگاه عمومی و انقلاب بررسی می‌شود.
میرهادی قره سید رومیانی، در توضیح روند پیگیری پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای اظهار داشت: این پرونده در دادگاه عمومی و انقلاب در حال بررسی است.

این عضو کمیسیون حقوقی با بیان اینکه این پرونده دو جنبه داخلی و بین‌المللی دارد، تصریح کرد: به یقین در فضای تئوری مشخص است که استکبار جهانی با دست‌های صهیونیسم، قصد از بین بردن دانشمندان هسته‌ای را دارد و خود نیز بارها به این امر اذعان داشته است پس در فضای داخلی کشور نباید با شتاب‌زدگی به این مسئله رسیدگی شود، بلکه با تحلیل و بررسی جوانب و با منطق با این قضیه برخورد شود.

قره‌سید رومیانی با اشاره به اینکه برای رسیدگی به این امر در قالب یک پرونده حقوقی و ارائه آن در مجامع بین‌المللی نیاز به یک کارگروه مشخص دارد؛ گفت: مجلس طرحی به عنوان کارگروه رسیدگی به پرونده دانشمندان هسته‌ای ارائه کرده که این کارگروه متشکل از رئیس دادگستری استان تهران، نماینده وزارت اطلاعات، نماینده شورای امنیت ملی و یک نماینده از مجلس شورای اسلامی است که این کارگروه جنبه رسیدگی به مسایل داخلی را دارد.

وی ادامه داد: کارگروه بین‌المللی هم این پرونده را در دیوان بین‌المللی کیفری رسیدگی کرده و علیه این اقدامات تروریستی اقامه دعوی می‌کند.

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس نهم خاطرنشان کرد: ترور دانشمندان هسته‌ای نشان از ضدیت غرب با اقوام بشری است که با  اسلام و ایران شیعی مخالفند تا ثمره این انقلاب با رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری به سر منزل مقصود نرسد، اما ایران همیشه خلاف ادعای آنان را ثابت خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۶
کد خبر : 2154
بازدیدها: 160

پاسخی بگذارید »