جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش

بررسی طرح جامع اقامه نماز در مدارس/ اختصاص زمان مشخص نماز برای دانش آموزان

danesheroz بهمن ۷, ۱۳۹۱ ۰

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به دستور کار این شورا، گفت: در راستای هر چه بهتر برگزار شدن نماز در مدارس، بررسی ضوابط و خط مشی های طرح جامع اقامه نماز در مدارس، در دستور کار شورای آموزش و پرورش است

با اشاره به آخرین مصوبات شورای آموزش و پرورش، اظهار کرد: در حال حاضر شورای عالی آموزش و پرورش مشغول بررسی طرح جامع اقامه نماز در مدارس است.
وی اضافه کرد: در راستای هر چه بهتر برگزار شدن نماز در مدارس، بررسی ضوابط و خط مشی های این طرح در دستور کار شورای آموزش و پرورش است.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت و اهداف این طرح ادامه داد: ایجاد انگیزه و اشتیاق در بین دانش آموزان به گونه ای که با شناخت کامل و اختیار خود در برنامه های نماز شرکت کنند، از جمله اهداف طرح اقامه نماز در مدارس است.
نوید ادهم خاطرنشان کرد: در متن این طرح پیشنهاد شده علاوه بر اینکه در مدارس وقت و زمان مشخصی را به اقامه نماز اختصاص داده شود، شرایطی نیز فراهم شود تا هفته ای یک بار دانش آموزان با حضور در نزدیکترین مسجد به مدرسه، به اقامه نماز بپردازند.
وی با بیان اینکه برای اقامه نماز دانش آموزان در مساجد، باید تمامی مسائل ایمنی و تربیتی رعایت شود، افزود: استفاده از مشارکت خانواده ها و حضور فعال انجمن اولیای مدرسه در برنامه ریزی و اقامه نماز مورد تاکید قرار گرفته است.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین حضور فعال و جدی تمام عوامل مدرسه مانند مدیر، ناظم و معلمان در برنامه اقامه نماز مورد تاکید است.
وی با بیان اینکه پسران و دختران دانش آموز مقاطع تحصیلی راهنمایی و متوسطه در اجرای این طرح در اولویت هستند، گفت: همچنین در طرح جامع اقامه نماز به موضوع ساخت و ساز و تجهیز نمازخانه مدارس نیز پرداخته شده است.
نوید ادهم در پایان اظهار کرد: در جلسه آینده شورای عالی آموزش و پرورش نیز دستور بررسی طرح جامع اقامه نماز در مدارس در دستور کار قرار دارد و مصوبات آن اعلام خواهد شد.

شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۱
کد خبر : 5079
بازدیدها: 174

پاسخی بگذارید »