سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دستور کار این هفته صحن مجلس اعلام شد؛

بررسی تقاضای تفحص از بانک‌های˝مرکزی˝و˝تجارت˝ و صنایع خودرو/اصلاح قانون انتخابات باز هم در بهارستان

danesheroz دی ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی این هفته خود تقاضای تحقیق و تفحص از بانک‌های ˝مرکزی˝ و ˝تجارت˝ را مورد بررسی قرار می‌دهند

براساس دستور هفتگی اعلامی صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در هفته جاری طی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه می‌دهند و در این جلسات قرار است سؤال مجتبی رحماندوست نماینده تهران از صادق خلیلیان وزیر جهادکشاورزی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

رسیدگی به پرسش نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از سیدمرتضی بختیاری وزیر دادگستری نیز در دستور کار جلسات علنی هفته آتی پارلمان قرار دارد.

همچنین بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و گزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه هزینه کرد اعتبارات فرهنگی موضوع قانون بودجه سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ کل کشور  از دیگر دستورکارهای هفته جاری وکلای ملت در صحن خانه ملت است.

همچنین قرار است گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صنایع خودروسازی کشور و شرکتهای خودروساز و گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک تجارت در صحن علنی مجلس بررسی شود.

خانه ملتی ها این هفته همچنین بررسی ۳۱ طرح و لایحه را در دستور کار مجلس شورای اسلامی دارند که از مهمترین این طرح ها و لوایح می توان به ادامه بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد طرح ممنوعیت کارمندان و مدیران دستگاههای اجرایی از عضویت در هیات های مدیره و مدیریت عامل و گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درمورد طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات این هفته همچنین تقاضای دولت مبنی بر رسیدگی به لایحه یک فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن طبق اصل(۸۵) قانون اساسی و گزارش کمیسیون عمران درمورد طرح تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیرمترقبه را بررسی می کنند.

بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات های انضباطی نیروهای مسلح و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه اصلاح ماده(۸) قانون تاسیس سازمان اسناد ملی ایران از دیگر برنامه های هفته جاری مجلس شورای اسلامی است.

در این هفته همچنین یک نفر از نمایندگان مجلس به عنوان عضو در هیات نظارت بر چاپ انواع تمبر، اوراق و اسناد رسمی موضوع ماده ۴۶ قانون محاسبات عمومی کشور، در صحن علنی انتخاب می‌شود.

همچنین انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس برای عضویت در هیات سه نفره برای از میان برداشتن موانع موجود در راه تنظیم حساب‌ها و صورت‌حساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور موضوع تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور اصلاحی مصوب ۲۹ فروردین‌ماه ۱۳۷۲، از دیگر دستورکارهای جلسات علنی هفته جاری پارلمان است.

 

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۲
کد خبر : 3600
بازدیدها: 386

پاسخی بگذارید »