دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بررسی برنامه های دانشگاه پیام‌ نور در سال تحصیلی جدید

danesheroz1 شهریور ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
بررسی برنامه های دانشگاه پیام‌ نور در سال تحصیلی جدید

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه های دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی جدید در این کمیسیون خبر داد

به گزار ش دانش روز، قاسم احمدی لاشکی با اعلام این خبر اظهار داشت: بررسی برنامه های دانشگاه پیام نور و همچنین بررسی موضوع کیفیت در این دانشگاه در دستور کار کمیسیون آموزش مجلس قرار دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گزارش برنامه ‌های شروع سال تحصیلی دانشگاه پیام نور در مجلس ارائه می شود، تصریح کرد: بر این اساس از رئیس دانشگاه پیام نور دعوت کرده ایم تا برنامه ‌های شروع سال تحصیلی و افزایش شهریه ‌ها را گزارش دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها نباید بیش از آنکه شهریه ای برای دانشجویان اعلام می شود اخذ کنند، خاطرنشان کرد: البته بارها مسئولان دانشگاه پیام نور در مجلس حضور یافته اند و از عملکرد این دانشگاه دفاع کرده اند. دانشگاه هایی که شهریه دریافت می کنند، می بایست هر سال ۱۵ درصد از شهریه را افزایش دهند اما خلاف این مورد، برخلاف قانون موجود است.

کمیسیون آموزش با بیان اینکه متاسفانه رشد کیفی دانشگاه پیام نور در گذشته مورد بی ‌توجهی قرار گرفته است، یادآور شد: لذا مسئولان این دانشگاه پیام نور می بایست هم ‌اکنون به دنبال کیفی ‌سازی و بالا بردن استانداردها و شاخص‌ های آموزشی در این دانشگاه باشند.

وی در ادامه تأکید کرد: دانشگاه پیام نور باید مشخص کند می خواهد حضوری یا غیر حضوری دانشجو جذب کند.

احمدی لاشکی تصریح کرد: کیفیت پایین آموزشی، برخودار نبودن از امکانات آزمایشگاهی و مطابقت نداشتن معیارهای آموزشی در دانشگاه پیام نور با استاندارد های لازم از مهم ترین دغدغه های اعضای کمیسیون است که در پیگیری های انجام شده، مسئولان این دانشگاه در حال انجام و رشد وضعیت خود هستند.

منبع:مهر
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۷
کد خبر : 61383
بازدیدها: 196

پاسخی بگذارید »