شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بررسی اثرات اجتماعی فیلم هیس در کرج

danesheroz1 مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
بررسی اثرات اجتماعی فیلم هیس در کرج

دانش روز: در دومین نشست روز سینما ،فیلم ˈهیس! دخترها فریاد نمی زنندˈ روز یکشنبه در کرج مورد بررسی قرار گرفت

  به گزارش دانش روز،  ˈابراهیم شریفیˈمعاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز پس از اکران این فیلم در سینما هجرت کرج گفت: ˈپوران درخشندهˈ کارگردان این فیلم بخوبی به بیان یک معضل و مشکل اجتماعی در زمینه ارتباط والدین با فرزندان و ارتباط دانش آموزان با اولیای مدرسه پرداخته است.

وی اظهار کرد: این فیلمساز در این ساخته خود با تابوشکنی آشکار، نخست به بررسی مسائله تجاوز به عنف و به طور اخص تجاوز به کودکان و در ادامه به صورت بسیار جدی به مسائله جرم شناسی و بستر وقوع جرائم در اجتماع ایران پرداخته است که این دو مشخصه به خودی خود قابل تأمل و از ویژگی های بارز این فیلم است.

وی گفت: این فیلم یک تلنگر جدی به خانواده ها است که آنقدر به خوبی به موضوع پرداخته شده که بایستی از بعضی ایرادات کوچک آن به راحتی گذشت.

شریفی در ادامه به وضعیت استان البرز در خصوص توجه به هنر و هنرمندان اشاره کرد و بیان کرد: استان البرز با وجود ۶۰۰ فیلم ساز ، جوابگوی آنها نیستیم ولی میزان فعالیتهای هنری در این استان با توجه به مشکلات سرمایه گذاری و اعتبارات بسیار پایین بسیار خوب است.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز نیز در این نشست گفت: پوران درخشنده به این موضوع به خوبی پرداخته و موضوع خوبی را برای ساخت فیلم انتخاب کرده، موضوعی که هر کسی جرات پرداختن به آن را ندارد.

ˈمهدی عسگری مورودیˈ افزود: در این فیلم بدون اینکه قشر خاصی را زیرسئوال ببرد فقط به نقص شیوه های تربیتی پرداخته است.

وی در ادامه به ساخت قسمتهای زیادی از فیلم در ندامتگاه قزلحصار کرج اشاره کرد و اظهار کرد: ساخت بخشهایی از این فیلم در کرج نشان دهنده ظرفیت بالای این استان در زمینه های فرهنگی هنری است که تاکنون به آن پرداخته نشده است.

وی گفت: ۷۰ درصد زندانیان این ندامتگاه غیربومی هستند که این استان هزینه های آنها را به سختی می پردازد.

عسگری در ادامه با اشاره به نشستهای روز سینما افزود: این نشستها به منظور ظرفیت سازی فرهنگی با نگاه بومی در استان انجم می شود تا استعدادهای جدید فرهنگی هنری کشف شود بطوریکه تاکنون این ظرفیتها و قابلیتها به تصویر کشیده نشده است.

این مسوول گفت: مقرر است این نشستها هر ماه یکبار برگزار شود.

همچنین در این نشست بعضی از هنرمندان حاضر به نقدهایی از این فیلم پرداختند که می توان به شروع فوری فیلم با قتل و کودک آزاری، استفاده نکردن از سیاهی لشکر در فیلم و استفاده همیشگی پوران درخشنده از شهاب حسینی در فیلم هایش اشاره کرد.

ˈهیس! دخترها فریاد نمی زنندˈساخته پوران درخشنده ماجرای نوعروسی است که در شب عروسی خود مرتکب قتل مردی می شود که تاکنون او را ندیده بود.

در جریان بررسی پرونده قتل معلوم می شود که شیرین در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته و مابقی ماجرا……

منبع:ایرنا

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۳
کد خبر : 51856
بازدیدها: 307

پاسخی بگذارید »