پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سردار رادان:

برخی تا جایی پیرو اوامر رهبرند که به منافعشان لطمه وارد نشود

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

جانشین رئیس پلیس کشور گفت: احتمال دارد پس از پایان یافتن انحرافات ۸۸، فتنه های دیگری نیز پیش رو داشته باشیم

سردار احمد رضا رادان روز یکشنبه در همایش فرماندهان یگان ویژه با اشاره به اینکه یگان ویژه محبوب ترین پرسنل نیروی انتظامی مشغول به خدمت هستند و من علاقه خاصی به نیروهای آن دارم، اظهار داشت: نیروهای یگان ویژه ولایتی، مقتدر، شجاع و با بصیرت هستند.
وی به فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: این فتنه ماموریت عادی نبود و در واقع آزمایش خداوندی بود و نشان داد که ما تا چه اندازه در برابر امر ولی خود مطیع هستیم.
رادان با اشاره به اینکه پیروی از ولی زمانه، به اشکال مختلف است ادامه داد: برخی از افراد تا جایی پیرو اوامر رهبر خود هستند که به منافع آنان لطمه ای وارد نشود و حتی بتوانند به مال و غنیمت دست یابند که این نوع پیروی در تاریخ همواره تکرار شده و بارزترین آن را می توان در قیام کربلا مشاهده کرد.ما باید خداوند را شکر کنیم که در این فتنه عزتی به ما عطا کرد تا بتوانیم از این آزمایش سخت موفق و سربلند خارج شویم.
وی ایران را سرزمینی دارای ولایت خواند و گفت: مملکتی که ولی فقیه دارد و از نعمت ولایت برخوردار است نباید به بیراهه برود و فراموش نکنیم که در قیامت کسانی که از این نعمت برخوردارند بیشتر مورد سئوال و مواخذه قرار می گیرند.
سردار رادان بصیرت را پشت سر ولی فقیه حرکت کردن دانست و افزود: انحرافات و فتنه ها از جایی آغاز می شود که به اوامر ولی فقیه بی توجه باشیم و حرکت در پشت سر ولی فقیه، مانع از انحراف می شود.
این مقام ارشد انتظامی فتنه ۸۸ را نعمت خداوند بر یگان ویژه و پلیس دانست و اذعان داشت: اگر ما براین باور باشیم که فتنه ۸۸ اتفاقی بود که  رخ داد و به پایان رسید، اشتباه بزرگی است چرا که پیش از این فتنه نیز شیطنت هایی از سوی دشمنان وجود داشت و این امر محتمل است که پس از پایان یافتن انحرافات ۸۸، فتنه های دیگری نیز پیش روی داشته باشیم.
وی آمادگی یگان ویژه در سه سطح پیشگیری، ارتقای توان رزمی و افزایش نیروی اعتقادی را از وظایف این یگان برشمرد و تصریح کرد: یگان ویژه باید همواره آماده باشد تا در صورت بروز مشکلات، به مبارزه با آنها بپردازد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی، یگان ویژه را مشت بسته و توان مضاعف ناجا دانست و گفت: ویژگی های منحصر به فرد این یگان بگونه ای است که هرگاه دیگر نیروها در ماموریت های خود دچار مشکل می شوند، با ورود یگان ویژه، ماموریت ها را با موفقیت پشت سر می گذارند.
رادان به طرح سالم سازی دریا که ماموریتی اجتماعی و اخلاقی است اشاره کرد و گفت: در دو سالی که یگان ویژه نیز وارد این ماموریت شده است، به راحتی توانستیم این طرح را به سرانجام برسانیم.
وی از بکارگیری پلیس افتخاری در یگان ویژه ناجا خبر داد و اذعان داشت: این پلیس افتخاری می تواند از مردم و حتی بازنشستگان باشد.همواره جوانانی هستند که مایلند در ماموریت های یگان ویژه در کنار ماموران این یگان باشند که از این افراد می توانیم در قالب پلیس افتخاری استفاده کنیم.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی براینکه ”اساس فرماندهی در نیروهای مسلح فرماندهی انقلابی است و باید بتوان با کمترین امکانات بهترین خروجی را داشت“، افزود: البته تامین تجهیزات و امکانات برای یگان ویژه به تصویب رسیده است.
رادان به راه اندازی قرارگاه ظفر به فرماندهی سردار کرمی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این قرارگاه با ارائه آموزش به نیروهای خود در آستانه عید نوروز فعالیت می کند.

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۵
کد خبر : 7080
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »