پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برخی برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری برای معلمان و آموزش و پرورش

danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
برخی برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری برای معلمان و آموزش و پرورش

آموزش و پرورش در همه انتخابات ها از جمله انتخابات ریاست جمهوری نقشی کلیدی دارد چه در امر اجرای انتخابات و چه در بحث انتخاب، از این رو نامزدهای انتخاباتی نیز توجه ویژه ای به معلمان دارند

به گزارش دانش روز، به نقل از خبر آنلاین ،در این دوره  نیز نامزدهای ریاست جمهوری اظهار نظرهای مختلفی درباره معلمان و نظام آموزش و پرورش کشور داشته اند.
در جدول زیر اظهار نظر کاندیداها آورده شده است:

نام کاندیداها  اظهار نظر
غلامعلی حداد عادل -خطری بالاتر از این نیست که برای تربیت معلم به صورت کمی و کیفی برنامه نداشته باشیم و به صورت منفعل منتظر بنشینیم که چه کسی مراجعه می‌کند و بعد آموزش و پروش را پر کنیم از حق‌التدریسی‌هایی که آموزش معلمی ندیدند.
-مشاهده آثار جهانی انقلاب و بیداری اسلامی وظیفه ما را برای اداره بهتر کشور سنگین‌تر می‌کند و ما باید برای ایفای وظیفه خطیر جهانی پایه‌های انقلاب را در داخل کشور هر چه می‌توانیم استوارتر کنیم و مستلزم آن است که تک تک افراد این کشور را مؤمن، فرهیخته و کارآمد تربیت کنیم و چنین وظیفه‌ای بیش از هر دستگاهی متوجه آموزش و پروش است.
 حسن روحانی  در عرصه آموزش و پرورش ۴ رکن نظام آموزشی ، فضای آموزشی ، متون درسی و معلمان نقش دارند که رکن اصلی معلمان هستند . ستون فقرات آموزش و پرورش معلمان هستند . باید به معیشت معلمان توجه شود که شغل دوم نداشته باشند .
 محسن رضایی  -اگر قبول داریم همه خانواده‌های فعلی ایرانی و مردان و زنان آینده از دل آموزش و پرورش بیرون می‌آیند این نهاد باید ارتقاء جایگاه یابد تا بتواند رسالت خود را بر دوش بگیرد.
-مهمترین مساله در آموزش و پرورش پس از سی سال از انقلاب موضوع بازنگری اساسی در فلسفه آموزش و پرورش در ایران و قوانین و مقررات آن است،باید بر اساس این فلسفه بازنگری‌های لازم در حوزه استراتژی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انجام شود و این موضوع در مجمع مورد بحث قرار گرفته شد و نتیجه کار این شد که چه در دولت و چه در عرصه‌ آموزش و پرورش پیشنهادها به مجمع ارائه شوند و مورد بررسی قرار بگیرند.
– در آموزش و پرورش باید به ارتقاء و شکوفایی توجه شود و بینش دانش آموزان در کنار دانش، مهارت و سلامت روحی و جسمی آن‌ها مورد توجه قرار گیرند.
-دانش آموزان باید بتوانند خود را برای مشارکت جدی و فعالیت در جهت توسعه ملی آماده کنند و باید بینش، دانش، مهارت و سلامت روحی و جسمی آن‌ها همزمان شکوفا شود تا بتواند عناصر مولد‌تر و فعال‌تری در جامعه باشند.
-در هفته‌های گذشته سیاست‌های کلان پیشنهادی در رابطه با آموزش و پرورش نهایی شده است و این بحث‌ها ادامه دارد، از امروز سیاست‌های کلی مربوط به امنیت و فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستور کار قرار گرفته است. 
 محمد باقر قالیباف  اکنون بیشتر معلمان در کشور ما به دلیل دغدغه معیشتی دو شغله اند و اگر این طور نباشد قادر به اداره زندگی نیستند.معلمان ما به دنبال رزق حلال هستند و جز این که برای گذران زندگی دو شغله باشند یا چند شیفت کار کنند راه دیگری ندارند.
– سه شیفت کار کردن معلمان با کرامت آنها سازگار نیست.

-منابع انسانی سرمایه اصلی هر سازمانی هستند و این سرمایه می‌تواند منابع مادی را نیز ایجاد کند؛ اما در حال حاضر و در شرایطی که بهترین منابع انسانی را در اختیارداریم؛ مدیریت، حلقه گم شده ای است که مانع استفاده درست از این سرمایه‌ها می‌شود.
– اطمینان می‌دهم در صورت توفیق خدمت، در هر شرایط اقتصادی و حتی در شرایط تحریم، برای خوب اداره کردن دو وزراتخانه مهم آموزش و پرورش و آموزش عالی، هیچ بهانه ای باقی نگذارم.

-بنده مطالبات معلمان را می‌دانم و برای فراهم کردن آنها برنامه دقیق دارم.
– تردیدی نداریم که سرمایه گذاری در فرهنگ و به ویژه حوزه آموزش و پرورش جزو پربازده ترین سرمایه گذاری هاست. آینده ما منوط به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش است.

 علی اکبر ولایتی  -عدم تمرکز صرف روی مقاطع تحصیلی و توجه به مقاطع تحصیلی و محتوای دروس
– ایجاد احساس تحول در نظام آموزشی کشور با اصلاح و اجرای برنامه های بنیادین در میان فرهنگیان، دانش آموزان و اولیا

 

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۴
کد خبر : 20004
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »