پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برخورد معلم قرآن در جلسه اول، عامل اصلی در جذب شاگرد است

danesheroz1 اسفند ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
برخورد معلم قرآن در جلسه اول، عامل اصلی در جذب شاگرد است

دانش روز: قاری بین‌المللی کشورمان در محفل انس با قرآن که در جمع دانش‌ آموزان، اولیا و مربیان برگزار شد، نحوه برخورد معلم قرآن در جلسه اول را عامل تعیین‌ کننده‌ ای در جذب دانش‌ آموزان برای ورود در این عرصه دانست.

به گزارش دانش روز، به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت حضرت زینب(س)، محفل انس با قرآن کریم، با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی و کشوری در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

این مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشا با حضور دانش‌آموزان آغاز شد و در ابتدای این محفل، اسماعیل شبرنگ، معاون تربیتی این مجتمع طی سخنانی با اشاره به احادیث کتاب شریف اصول کافی اظهار کرد: قرآن کریم کتاب سعادت انسان است و هرکسی که به آن تمسک جوید راه هدایت را طی خواهد کرد.

برنامه دیگر این مراسم، اجرای سرود و هم‌خوانی نماز با حضور ۱۲ نفر از دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) بود.

در ادامه این محفل انس با قرآن کریم، قاسم رضیعی، قاری بین‌المللی کشورمان آیاتی از سوره انبیاء را تلاوت کرد و در خصوص این آیات بیان کرد: امروزه علاوه بر سلامت جسم، سلامت روح و روان، فرد و جامعه نیز به شدت مورد توجه قرار گرفته است به گونه ای که مطالب بسیار زیادی درخصوص سلامت جامعه در جوامع غربی نگاشته شده است.

وی تصریح کرد: وقتی قرآن کریم خود را شفای دردها می‌نامند، فقط دردها و امراض جسمی را مد نظر ندارد بلکه بیماری‌های روحی و روانی و از همه مهتر بحث هدایت‌پذیری و سعادت فرد در دنیا و آخرت را نیز مورد توجه دارد. بنابراین کسی که با یاد خدا و قرآن کریم انس می‌گیرد هرگز تنها نخواهد ماند.

رضیعی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در بیمارستان‌های غربی یک بخش ویژه برای دعا و ارتباط‌های معنوی برای بیمار و اطرافیانش اختصاص داده شده است و دانش امروز هم متوجه شده که ارتباط با عالم فراماده، تأثیر شگرفی در تسکین دردها بازی می‌کند.

وی بیان کرد: همه انسان‌ها با شیوه‌های مختلف به دنبال گمشده خود در امور الهی هستند ولی با وجود اینکه شیوه و مسیرهای انسان‌ها متفاوت است، اما همه در نهایت به دنبال خدا هستند. در طی این مسیر باید توجه داشت که اگر راه به اشتباه طی شود، به جایی می‌رسد که با شعارهای دینی، از هدایت فاصله می‌گیرند.

این قاری بین‌المللی با اشاره به انحراف‌های گروه فرقان در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: در اوایل انقلاب گروه فرقان با برداشت ناصحیح از قرآن کریم به گمراهی رفتند و با شعارهای قرآنی، دست به قتل‌عام و ترور مردم بی‌گناه در کوچه و خیابان زدند.

وی یادآور شد: امروزه هم وهابیت تکفیری به خاطر اختلاف سلیقه و گمراهی و جهل، دست به کشتار شیعیان و مسلمانان زدند و جنایت‌هایی را مرتکب شدند که حتی کافران نیز این کارهای وقیح را انجام ندادند.

رضیعی ضمن ارائه پیشنهاداتی برای برگزاری بیشتر جلسات قرآن در فضاهای دانش‌آموزی گفت: جلسات قرآن کریم به قدری جذاب و شیرین است که هر کسی با ورود به این محافل، جذب شیرینی قرآن کریم می‌شود وبه صورت مستمر به این جلسات می‌آید.

این قاری بین‌المللی گفت: بارها از اساتید و قاریان دیگر شنیدم که می‌گفتند عامل حضور ما در این فضا و ادامه فعالیت‌های قرآنی، اولین تشویق‌های معلمان قرآن در جلسات سنتی بودند. از این رو مسئولان باید توجه کنند که تشویق کودکان و نوجوانان و نوع برخورد معلم به خصوص در اولین جلسات می‌تواند عامل تعیین‌کننده در ادامه مسیر آنها باشد.

اجرای برنامه حفظ توسط حافظان این مدرسه، تلاوت آیات قرآن توسط قاریان ممتاز و برگزاری مسابقه ویژه دانش‌آموزان از مطالب عنوان شده توسط این قاری بین‌المللی، از دیگر برنامه‌های این محفل انس با قرآن کریم بود.

منبع: ایکنا

جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰
کد خبر : 97068
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »