جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برخورد قاطع پلیس با مزاحمان اینترنتی

danesheroz فروردین ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری با اعلام دستگیری زنی که قصد داشت از یکی از دوستانش با ضبط صدا انتقام گیری کند، گفت: پلیس با مزاحمان اینترنتی قاطعانه برخورد می کند

سرهنگ جعفریان اظهار داشت: با شکایت فردی مبنی بر تهدید و اخاذی او، ماموران پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند. بنا بر اظهارات شاکی مدتی قبل زنی با وی تماس گرفته و اعلام کرده بود که از همسایگان سابق ما است و کمی هم با وی گفتگو کردم و چندین بار دیگر نیز به بهانه های مختلف با من تماس گرفت تا اینکه در آخرین تماس اقدام به تهدید کرده که اگر مبلغ درخواستی را پرداخت نکنم صدای بنده را به صورت بلوتوثی و ایمیل صوتی برای بستگانم ارسال می کند.

وی ادامه داد: در ادامه رسیدگی به پرونده ماموران متوجه شدند که فرد مورد نظر اقدام به ارسال فایل صوتی شاکی به یکی از بستگانش کرده است که با بررسی های انجام شده متهم شناسایی و به اداره پلیس احضار شد.

به گفته رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری زن متهم در بازجویی ها به جرمش اعتراف و اگفت: با توجه به کینه و کدورتی که از شاکی داشتم با استفاده از یک سیم کارت اعتباری که از دانشگاه پیدا کرده بودم اقدام به این کار کرده و از طریق ایمیل فایل صوتی شاکی را به بستگانش ارسال کردم.

جعفریان هشدار داد: هر گونه ایجاد مزاحمت، تهدید و اخاذی در فضای مجازی جرم تلقی شده و با افرادی که با روش‌های مختلف و با سوء استفاده از سادگی و بی اطلاعاتی دیگر کاربران عامل مزاحمت دیگران را فراهم می کنند، قاطعانه برخورد می شود.

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۲
کد خبر : 11288
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »