پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برخورد با مطالبه پول برای نام نویسی در مدارس

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
برخورد با مطالبه پول برای نام نویسی در مدارس

دانش روز: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از هوشمندسازی همه مراکز آموزشی حداکثر تا ۲ سال آینده خبر داد و اعلام کرد: با مدارسی که برای نام نویسی از دانش آموزان پول مطالبه کنند برخورد می شود

به گزارش دانش روز،  سید علی یزدیخواه در حاشیه جشن نمادین هوشمند سازی مدارس تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاری که عنوان کرد؛ برخی مدارس برای نام نویسی دانش آموزان پول مطالبه می کنند، افزود: در پنج هزار مدرسه چند مدرسه این طور عمل کرده اند.

وی اضافه کرد: طرح این مساله را به شکل کلی قبول ندارم ، مستند به ما اعلام کنید.

یزدیخواه گفت: اولیا و منتقدان برای طرح و پیگیری شکایات احتمالی در این زمینه می توانند به واحد بازرسی در ادارات آموزش و پرورش مراجعه و تخلفات را مستند اعلام کنند تا پیگیری و برخورد کنیم.

وی همچنین درباره اجرای طرح استفاده از تبلت دانش آموزی در مدارس شهر تهران، گفت: خرید این تبلت ها را به شرکت های تولیدی داخلی سفارش داده ایم و اعتبار آن تامین شده است. معلمان نیز درحال آموزش هستند.

یزدیخواه افزود: این تبلت ها بدون نیاز اتصال به اینترنت قابل استفاده است و دانش آموزان برای استفاده از آن کاملا خودکفا هستند؛ این تبلت ها نوعی کیف الکترونیکی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره هوشمندسازی همه مدارس شهر تهران ابراز امیدواری کرد، همه مراکز آموزشی حداکثر تا ۲ سال آینده هوشمند شوند.

یزدیخواه همچنین طی سخنانی در جشن نمادین هوشمند سازی مدارس شهر تهران در مجتمع آموزشی و پرورشی پسرانه شریعتی واقع در منطقه ۱۶ آموزش و پرورش شهر تهران با ارائه گزارشی از عملکردهوشمند سازی سازی مدارس شهر تهران گفت: ۷۱ درصد مدارس شهر تهران در قالب شبکه داخلی با هم ارتباط دارند و ۹۴ درصد نیز به امکانات کامپیوتری مجهز هستند.

وی با اشاره به مدیریت هوشمند ۸۴ درصد مدارس شهر تهران اضافه کرد: ۴۲ درصد معلمان دوره آموزش محتوای الکترونیکی را گذرانده اند و ۴۵ درصد مدارس نیزکارشناس فنی IT دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران از طرح تبلت دانش آموزی نام برد و یاداور شد: از سال های گذشته موضوع سنگینی کیف دانش آموزان و حمل آن مطرح بوده است که با دستور اکید وزیر آموزش و پرورش ، راهکار تبلت دانش آموزی برای حل این معضل در دستور کار قرار گرفته است.

یزدیخواه با اشاره به وضعیت زیر ساخت مدارس هوشمند، از تجهیز ۶۵ درصد مدارس شهر تهران به وب سایت خبر داد، اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۱- ۹۰ میانگین کلاس های هوشمند ۲ باب در هر مدرسه بوده است که در سال ۹۲- ۹۱ به ۴ باب افزایش یافته است.

منبع:پانا

 

 

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳
کد خبر : 41865
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »