سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان

برخورد با روزه خواری در ملاء عام

danesheroz1 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
برخورد با روزه خواری در ملاء عام

دانش روز: نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه ای ضمن تبریک فراسیدن ماه مبارک رمضان، برنامه های خود را برای تامین امنیت و برخورد با روزه خواران اعلام کرد.

 

به گزارش دانش روز، در این اطلاعیه آمده است: نیروی انتظامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی و ماه رحمت، برکت و آموزش الهی را به همه مردم عزیز تبریک عرض می نماید و پیشاپیش آرزوی توفیق در بندگی الهی و قبول طاعات و عبادات همگان را در این ماه عزیز دارد.

معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر کشور اسلامی ما حاکم می گردد که همگان با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود هستند و لکن نیروی انتظامی حسب وظیفه در همراهی با مردم متدین و روزه دار نکاتی را جهت هرچه با شکوهتر شدن این مناسبت عزیز به اطلاع عموم می رساند.

۱. گرچه اسلام مسافران و بیماران را از روزه معاف نموده، لکن باید تمامی کسانی که عذری دارند از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در ملأ عام خودداری نموده و مسافران عزیز از صرف غذا در فضای بیرونی غذاخوری ها و کنار جاده ها و تفرجگاه ها پرهیز کنند.

۲. متصدیان هتل ها، مهمان پذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع مربوط و رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود می توانند به مسافران ارائه خدمت کنند.

۳. سایر رستوران ها و مراکز ارائه خوردنی ها و نوشیدنی ها از اذان صبح تا زمان افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند و از افطار تا سحر فعالیت این اماکن بلامانع است.

۴. امنیت پارک ها و تفرجگاه ها توسط ماموران و یگان های انتظامی برای حضور مردم عزیز در زمان افطار و بعد از آن تقویت خواهد شد تا شهروندان روزه دار بتوانند در فصل تابستان گذران فراغت داشته باشند.

۵. نیروی انتظامی در نزدیکی افطار و شب های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می کند با حضور ماموران خود رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم عزیز و روزه داران محترم بسیار راهگشا خواهد بود.

۶. یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری ها است؛ لذا تفاضامندیم همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و در این امر نیروی انتظامی را یاری کنند.

منبع:مهر

 

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۳
کد خبر : 35582
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »