سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایش کل یوم عاشورا از سپاه البرز به عنوان نمایش برگزیده جشنواره شناخته شد

برترین های دومین جشنواره تئاتر، سرود و تواشیح سپاه کشور معرفی شدند

danesheroz اسفند ۱۸, ۱۳۹۱ ۰
برترین های دومین جشنواره تئاتر، سرود و تواشیح سپاه کشور معرفی شدند

هادیان البرز: با شناخت برترین ها، دومین جشنواره تئاتر، سرود و تواشیح پاسداران هنرمند کشور چهارشنبه شب در سمنان پایان یافت

اختتامیه این جشنواره با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس اداره فرهنگی هنری نمایندگی ولی فقیه در سپاه کشور و جمعی از مسوولان استان سمنان در تالار تاتر شهر سمنان برگزار شد.

در پایان این جشنواره و با رای هیات داوران برترین های جشنواره به شرح زیر معرفی شدند.

در بخش تواشیح گروه های تواشیح سپاه الغدیر یزد، انصار المهدی زنجان و ثارالله کرمان مقام های اول تا سوم را کسب کردند و موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس جشنواره شدند.

هیات داوران در بخش سرود هیچ گروهی را حائز کسب رتبه نخست ندانست و گروه سپاه انصار المهدی زنجان و سپاه کربلا مازندران در رده های دوم و سوم قرار گرفتند

هیات داوران این جشنواره در بخش تئاتر در قسمت بروشور کار سجاد شاهرخی فر در نمایشنامه “شناسنامه” از چهارمحال بختیاری،در بخش طراحی لباس احمد روحانی از نمایشنامه “شاخه های زیتون” از شهرستان ابهر و نیز موسیقی نمایش ˈخدایا ایمان بدهˈ را به عنوان برترین های جشنواره معرفی کرد.

در بخش بازیگری برتر زن جشنواره “لادن محمدی” در نمایش “خدایا ایمان بده” و بازیگران برتر مرد نیز به ترتیب محمد کاوئی از گروه نمایش “کل یوم عاشورا از سپاه استان البرز، حسین سلطانعلیان از گروه نمایشی “برگزین” از سپاه قائم (عج) استان سمنان و حسین بهزادی فر از گروه تئاتر “کل یوم عاشورا” از سپاه استان البرز موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیسجشنواره شدند.

در بخش کارگردانی تئاتر نیز محمد کاوئی در نمایش “کل یوم عاشورا” از سپاه استان البرز، علی فغفوری “خدایا ایمان بده” و محمد نوروزیان و علیرضا ابوالقاسمی از گروه نمایشی “برگزین” عناوین اول تا سوم این بخش را به خود اختصاص دادند.


همچنین متون نمایش “کل یوم عاشورا” نوشته عباس هادیان از البرز و “شاخه های زیتون” نوشته الماس پویامنش از سپاه ناحیه ابهر به عنوان متون برگزیده جشنواره معرفی شدند و نمایش کل یوم عاشورا از سپاه البرز به عنوان نمایش برگزیده جشنوارهشناخته شدند.

در دومین جشنواره کشوری تئاتر، سرود و تواشیح پاسداران ۱۸ گروه از ۱۷ استان شامل شش گروه سرود، شش گروه تئاتر و شش گروه تواشیح به مدت دو روز به رقابت پرداختند.

در این جشنواره هنرمندان پاسدار استان های زنجان، مازندران، خراسان شمالی، فارس، بوشهر، آذربایجان شرقی، یزد، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، خراسان جنوبی، کردستان، البرز، ایلام و چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.

هدف جنگ نرم تحریف عقاید و افکار جوانان است

محمد کاوئی کارگردان نمایش «کل یوم عاشورا» سپاه البرز در حاشیه دومین جشنواره تئاتر، سرود و تواشیح سپاه پاسداران در سمنان در گفت‌وگوی اختصاصی باخبرنگار هادیان البرز اظهار داشت: دشمنان انقلاب و نظام اگر تنها یک درصد احتمال می‌دادند که از طریق جنگ سخت با استفاده از ادوات جنگی می‌توانند به اهدافشان دست یابند لحظه‌ای کوتاهی نمی‌کردند.

وی پاسداران و بسیجیان سربازان جنگ نرم هستند، افزود: امروز دشمنان افکار و عقاید جوانان را توسط ماهواره، اینترنت، فیلم و … مورد هدف قرار داده‌اند، البته به جرأت می‌توان گفت برگ برنده در دستان ماست؛ چرا که فرهنگ ایرانی بر گرفته از فرهنگ عاشوراست و جوانان این مرز و بوم ثابت کرده‌اند که با چنگ و دندان از این فرهنگ ناب تا پای جان دفاع خواهند کرد.

کارگردان نمایش «کل یوم عاشورا» سپاه البرز تأکید کرد: پاسداران سپاه با توجه به شرایط موجود بر خود لازم دانستند که با ورود به عرصه هنر از ارزش‌های انقلاب و نظام دفاع و حراست کنند.

کاوئی بیان داشت: نسل جوان سپاه با توجه به رویکرد فرهنگی جدید نسبت به مقابله با جنگ نرم باید در واقع ادامه دهنده راه گذشتگان و نسل قبل از خود باشند.

وی تأکید کرد: هنرمندان پاسدار باید به لحاظ کمی و کیفی در مقوله هنر پیشرفت کنند و این امر مستلزم حضور در دوره‌های مختلف آموزشی در این حوزه است تا بتوانند با علم و دانش با جنگ نرم دشمن مقابله کنند و به تعبیری می‌توان گفت پادزهر مقابله با جنگ نرم دشمنان افزایش علم، ‌آگاهی و بصیرت بسیجیان و پاسداران است.

مدیر ارتباطات و رسانه روابط عمومی سپاه استان البرز خاطرنشان کرد: پیام نمایش کل یوم عاشورا در واقع با توجه به تهدیدها و تحریم‌های امروز این است که همانگونه که امام حسین(ع) فرمودند هر کس در هر زمان صدای «هل من ناصر ینصرنی» را بشنود و حرکت کند از یاران من است در این زمان نیز مردم و مسئولان با شنیدن بیانات مقام معظم رهبری باید در کنار ولایت باشند تا پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن امام زمان(عج) برسد.

کاوئی یادآور شد: نمایش کل یوم عاشورا به نویسندگی عباس هادیان و بازیگری ابراهیم نوروزی‌فر، حسین بهزادی‌فر، علی وجیهی،‌محمد گودینی، اصغر مطهری و محمدکاوئی به روی صحنه  رفت.

جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۰
کد خبر : 9104
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »