جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برترین اپراتورهای اینترنتی و ماهواره ای

danesheroz خرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
برترین اپراتورهای اینترنتی و ماهواره ای

دانش روز :سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فهرست برترین اپراتورهای اینترنتی و ماهواره ای را براساس شاخص هایی همچون رضایتمندی کاربران و نیز عملکرد شبکه ها تا پایان سال ۱۳۹۱ اعلام کرد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای حمایت از کاربران و اپراتورها و بر اساس آخرین روشهای مدیریتی و علمی به صورت سالانه اقدام به ارزیابی و رتبه بندی اپراتورها کرده که از آثار مهم این رویکرد نوین نظارتی، توسعه کیفی و کمی خدمات از طریق ایجاد فضای رقابتی سالم عنوان شده است.

در این ارزیابی اپراتورهای اینترنتی – PAP- و ماهواره ای -SAP  – براساس الگوی ارزیابی برگرفته از مدل های تعالی سازمانی ( EFQM ) و جایزه ملی کیفیت ایران (INQA) مورد بررسی قرار گرفته است.

این ارزیابی با بهره گیری از منطق رادار در چهار محور رضایت مندی کاربران و مشتریان با لحاظ کردن کیفیت سرویس، قانون مداری و توسعه فرهنگ و ادبیات رگولاتوری، انجام تعهدات توسعه و اجراء و عملکرد شبکه مورد سنجش قرار گرفته که بیشترین شاخصها در محور رضایتمندی مشتریان بوده است.

رتبه بندی انجام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دارندگان پروانه خدمات ماهواره ای نشان می دهد که شرکت ارتباطات ماهواره ای سامان، شرکت پارس ارتباطات، آرین ماهواره، عصر ارتباطات بین الملل پارس کار، توسعه ارتباطات فراست و ایران سولار و فن آوا ماهواره به ترتیب رتبه های اول تا ششم را کسب کرده اند.

جدول رتبه بندی دارندگان پروانه (SAP)

رتبه  نام اپراتور SAP
۱  شرکت ارتباطات ماهواره ای سامان
۲  شرکت پارس ارتباطات
۳  شرکت آرین ماهواره
۴  شرکت عصر ارتباطات بین الملل پارس کار
۵  شرکت توسعه ارتباطات فراست
 شرکت ایران سولار
۶  شرکت فن آوا ماهواره

در همین حال ارزیابی انجام شده از دارندگان پروانه خدمات اینترنت پرسرعت نیز حاکی از آن است که دو شرکت آریا رسانه تدبیر – شاتل- و پارسان لین ارتباطات – پارس آنلاین- رتبه اول این بخش را به دست آورده اند. در این ارزیابی شرکتهای انتقال داده های آسیاتک، پیشگامان توسعه ارتباطات، ندا گستر صبا، داده پردازی فن آوا و انتقال داده های رهام داتک، داده گستر عصر نوین، مخابرات ایران و عصر انتقال داده ها در مکان های دوم تا هشتم قرار گرفته اند.

جدول رتبه بندی دارندگان پروانه (PAP)

رتبه  نام اپراتور PAP
۱ شرکت آریا رسانه تدبیر (شاتل)
شرکت پارسان لین ارتباطات
۲ شرکت انتقال داده های آسیا تک
۳ شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات
۴ شرکت ندا گستر صبا
۵ شرکت داده پردازی فن آوا
شرکت انتقال داده های رهام داتک
۶ شرکت داده گستر عصر نوین
۷ شرکت مخابرات ایران
۸ شرکت عصر انتقال داده ها

از برجسته ترین نتایج این ارزیابی می توان به افزایش آگاهی کاربران نهایی برای انتخاب و یا تغییر اپراتور سرویس دهنده خود اشاره کرد.

براین اساس اعتبار این رتبه بندی به مدت یکسال تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ است و دارندگان پروانه می توانند از آن فقط با تصریح رتبه دریافتی و اعلام تاریخ اعتبار در تبلیغات خود استفاده کنند.

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۵
کد خبر : 23314
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »