یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای شرکت در انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست

28 danesheroz خرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
برای شرکت در انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست

دانش روز : رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: برای شرکت در امر مقدس انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست

به گزارش دانش روز ، رییس سازمان ثبت احوال کشور در همایش مدیران کل ستادی و استانی گفت: برای شرکت در امر مقدس انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست چراکه کدملی مندرج در کارت ملی برای هر فرد اختصاصی و یکه است و با ثبت آن هیچ فردی نمیتواند دوبار رای دهد.
دکترمحمد ناظمی اردکانی از کاربردی شدن امضاء الکترونیک کارتهای هوشمند ملی در این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: برای ۱۵۰۰ نفر از مجریان انتخابات کارت هوشمند ملی صادر شده است.
وی اظهار کرد: در این دوره با مکانیزه شدن انتخابات، اسناد هویتی افراد اعتبار سنجی می‌شود و براحتی می‌توان اسناد مخدوش را شناسایی کرد و در آینده با صدور کارت هوشمند ملی، هویت افراد نیز اعتبار سنجی می‌شود که این امر شائبه هرگونه تقلب را از بین می‌برد.
رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تا روز انتخابات افرادی که شناسنامه و یا کارت ملی خود را گم کرده باشد می‌تواند با مراجعه به ادارات ثبت احوال، گواهی شماره ملی خود را دریافت و در انتخابات شرکت کند.
ناظمی اردکانی با توجه به اینکه روسای ادارات شهرستانها، عضو هیئت اجرایی در انتخابات هستند تاکید کرد: مدیران کل استانها نشستی با روسای ادارات شهرستانهای متبوع خود داشته باشند.
وی همچنین از تشکیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال خبر داد و گفت: این ستاد مدتهاست تشکیل و با توجه به نقش محوری سازمان ثبت احوال در انتخابات بخش‌های مختلف سازمان فعال و به پیگیری نقش و وظایف مربوطه خود می‌پردازند.
منبع : باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۴
کد خبر : 23528
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »