شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روحانی در مراسم 22 بهمن:

برای حفظ عزت تا پای جان ایستادگی می‌کنیم

danesheroz1 بهمن ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
برای حفظ عزت تا پای جان ایستادگی می‌کنیم

دانش روز: رییس جمهوری گفت: هرزمان که ملت ایران به صحنه آمد و بحث حزب و گروه مطرح نبود، ما پیروز بودیم

 به گزارش دانش روز، رئیس‌ جمهور در سخنرانی خود در مراسم سی‌و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی با بیان اینکه امروز روز جشن ملی ایرانیان و همه آزادیخواهان جهان است، گفت: روز ۲۲ بهمن، روز پیروزی اسلام در برابر کفر جهانی و روز پیروزی استقلال و حاکمیت ملی است.

 روحانی ۲۲ بهمن را روز اتحاد ملت، وحدت ملی و ائتلاف ملی خواند و افزود: مردم ایران ۳۵ سال پیش به رهبری یک فقیه اندیشمند و روشن‌ضمیر یعنی امام خمینی (ره) در برابر اختلاف، دیکتاتوری و آنهایی که می‌خواستند کشور را در سلطه خود نگه دارند،‌پیروز شدند.

 *هرگاه بحث جناح و حزب مطرح نبود پیروز شدیم

 وی با بیان اینکه پیروزی ملت در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروزی یک طایفه، قبیله و جناح نبود، گفت: آن پیروزی، پیروزی همه مردم ایران بود و امام خمینی (ره) نیز در زمان ورود خود به یک خانه خاص و یا در جمع حزب و جناح خاصی حاضر نشدند.

 رئیس‌جمهور تصریح کرد: هر زمان که دست به دست هم دادیم و بحث جناح و حزب مطرح نبود و ملت به صحنه آمد پیروز شدیم.

 رئیس‌جمهور گفت: پیروزی۲۲ بهمن، پیروزی وحدت یک ملت و نماد اتحاد یک ملت است.

 *در هرصحنه‌ای که در کنار هم بودیم،پیروز بودیم

روحانی افزود: بعد از پیروزی انقلاب در هر صحنه‌ای که همه با هم بودیم، پیروز آن صحنه بودیم.

 وی ادامه داد: در دوران دفاع ۸ ساله اگر رقابتی در انتخابات داشتیم، در صحنه دفاع مقدس همه دست به دست هم دادیم و در کنار یکدیگر در سنگرهای مقاومت در برابر متجاوزین ایستادگی  کردیم.

 رئیس‌جمهور گفت: بعد از جنگ هم که نوبت صلح فرا رسید، همه پشت سر حرکت صلح‌آمیز بودیم.

 روحانی افزود: امام بزرگوارمان افزود همانطور که در جنگ جدی بودیم در صلح هم جدی هستیم.

 وی تصریح کرد: پیروزی ما در سایه وحدت و اتحاد، پشت سر فقیهی عادل بود که هر زمان چنین شد، نصرت الهی هم ما را در برابر همه قدرت‌ها پیروز کرد.

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۲۲ بهمن ۵۷ روز پیروزی حرکت اعتدالی مردم سراسر ایران بود، اظهار داشت: در انقلاب ما، شمشیر بر شمشیر پیروز نشد بلکه خون بر شمشیر پیروز شد.

 روحانی افزود: می‌دانید در انقلاب ما گلوله بر گلوله پیروز نشد، گل بر گلوله پیروز شد و می‌دانید امام عزیز بزرگوار ما در شرایطی انقلاب را به پیروزی رساند که فرهنگ و ندای مردم در برابر دژخیمان پیروز شد.

 وی تصریح کرد: در انقلاب ما اسلحه نبود که پیروز شد بلکه کلام پیروز شد و نوار ضبط‌ صورت صدای امام بود و سخنرانی‌ها بود که ما را پیروز کرد و فرهنگ ایستادگی و مقاومت ملت ایران ما را به پیروزی رساند.

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه در انقلاب ۵۷ یک حرکت اعتدالی وحدت‌‌آفرین و پرشور و با استقامت ملت ما را نه تنها در برابر استبداد داخلی بلکه حتی در برابر استعمار و استثمار خارجی پیروز کرد.

 روحانی افزود: انقلاب ما ابتدا حرکتی علیه استبداد بود و سپس از سال ۴۳ در ماجرای کاپیتولاسیون حرکت انقلابی ما در برابر استعمار بود.

 وی تصریح کرد: این انقلاب هم برای آن بود که رژیم کودتایی را سرنگون کند و هم در پی آن بود مداخلات ناروا، نابجا و غلط آمریکایی در سرزمین ایران را پایان بخشد.

 رئیس‌جمهور اظهار داشت: انقلاب ما متکی به هیچ قدرت خارجی نبود و هیچ کشور و ابرقدرتی حتی آن زمان که نظام دوقطبی در جهان حاکم بود، ما را پیروز نکرد.

 وی افزود: این ملت ما بود که با انگیزه دینی و اسلامی در برابر تحقیرها ایستاد و مقاومت کرد.

 روحانی ادامه داد: برای حفظ عزت تا پای جان ایستادگی می‌کنیم.

 

منبع: دانا

سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۸
کد خبر : 92903
بازدیدها: 328

پاسخی بگذارید »