دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسئولان مدارس:

برای جبران کسری بودجه از دانش آموزان پول می گیریم

danesheroz1 آذر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
برای جبران کسری بودجه از دانش آموزان پول می گیریم

یک منبع آگاه گفت: مدارس دریافت پول از دانش آموزان، در قبال نمره قبولی را ناشی از کمبود بودجه اعلام و دریافت چنین مبالغی را برای جبران کسری بودجه خود عنوان می کنند

به گزارش دانش روز، در رابطه با دریافت مبالغی از طرف مدارس برای ارائه مدارک و نمره قبولی به دانش آموزان اظهار داشت: بعضی از همکاران و مسئولان مدرسه ها در مواردی از دانش آموزان برای نمره دادن و مدرک تحصیلی پول می گیرند.

 وی در ادامه گفت: آنچه که بنده از آن مطلع هستم برخی از این مبالغ به حساب مدرسه ریخته می شود و مدیران مدرسه ها با توجه به نمره ای که می خواهند از آنها مبالغی دریافت می کنند.

 این منبع آگاه ادامه داد: هم مدیران و  معاونان مدرسه و هم خود معلمان این کار را انجام می دهند، بطور مثال دیده شده است که یک معلم به دانش آموز می گوید یک نمره برای قبولی کم داری و برای آن باید ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنی.

 وی گفت: مسئولان مدرسه  انجام چنین اتفاقی را ناشی از کمبود بودجه اعلام می کنند و دریافت چنین مبالغی را برای برای جبران کسری بودجه خود عنوان می کنند.

 در ادامه یکی از دانش آموزان در گفتگویی به خبرنگار آفتاب ری؛ خبر داد: در یکی از هنرستان های شهر ری در قبال نمره از دانش آموزان پول دریافت می کنند. همچنین بخش عمده ای از مدارس شهر ری را اطلاع دارم که پول می گیرند و در مقابل به دانش آموزان نمره می دهند.

 برخی از دانش آموزان سه سال تحصیلی را بدون اینکه یک درس را قبول شوند به مقطع بعدی تحصیلی آمدند و نمره گرفتند.

 یکی از مدارسی که که اقدام به دریافت پول از دانش آموزان می کند هنرستان شهادت است؛ برخی از دانش آموزان تا هفت درس را با دادن پول قبول شده اند.

 متاسفانه خیلی ها به این شکل نمره می گیرند و در طول ترم هم به سایر دانش آموزان آسیب می زنند در آخر ترم هم بار پرداخت مبلغی نمره می گرفتند و به مقطع بعد می رفتند.

 یکی دیگر از دانش آموزان که اقدام به دادن پول برای نمره گرفتن کرده بود گفت: برای من نرخ گذاشتند؛ مثلا اگر ۲۰ می خواهی فلان درس اینقدر باید پرداخت کنی یا اگر ۱۸ این مبلغ.

 در پایان از مسئولان نظام آموزشی تقاضا می کنم که از اینگونه اقدامات جلوگیری نمایند و فکری به حال دانش آموزان کنند.

منبع: دانا

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۶
کد خبر : 80323
بازدیدها: 316

پاسخی بگذارید »