پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مردم را در فعالیت های اقتصادی سهیم کرد

danesheroz1 فروردین ۱, ۱۳۹۳ ۰
برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مردم را در فعالیت های اقتصادی سهیم کرد

دانش روز: امام جمعه موقت تهران با تاکید براینکه باید اقتصاد را به دست مردم داد، گفت: اساس اقتصاد مقاومتی، سهیم کردن مردم در فعالیت های اقتصادی و ساختن کشور اسلامی و تامین معیشت در چارچوب شرع و بیرون آوردن اقتصاد از انحصار دولت است

 به گزارش دانش روز، حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال جاری را به عنوان سال اقتصاد، فرهنگ و عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند و امروز در بیانات مبسوطی، ضرورت و ارکان اقتصاد مقاومتی و لزوم فراهم آوردن زمینه های تحقق آن را توضیح دادند.

امام جمعه موقت تهران افزود: مدیریت ولایت فقیه و حفاظت و سلامت انقلاب، نشان دهنده این است که دستی بالاسر این سنگرنشین ادامه دهنده راه انبیا و ائمه وجود دارد.

صدیقی ادامه داد: مردم به این بیانات توجه کنند و برای خدا به پا خیزند تا این کشور را با اقتصاد مقاومتی و توجه درست به فرهنگ عمومی اسلامی و ملی در برابر خطرات، وحشی گری ها و عناد غیرقابل خاموش دنیای استکبار و غرب و در برابر آمریکای فریبکار و خیانتکار بیمه کرده و زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنند.

وی گفت: اساس اقتصاد مقاومتی، سهیم کردن مردم در فعالیت های اقتصادی و ساختن کشور اسلامی و تامین معیشت در چارچوب شرع و بیرون آوردن اقتصاد از انحصار دولت است.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: باید برای مردم زمینه را فراهم و به صاحبان اقتصاد امنیت داد.

صدیقی ادامه داد: دولت باید موانع فعالیت کارگاه های تولیدی و توسعه کشاورزی را رفع کند تا مردم به میدان بیایند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در انقلاب زمینه پیروزی را فراهم کرد، گفت: در هشت سال دفاع مقدس مردم حضور داشتند ومعجزه آشکاری رخ داد و ملتی تنها بر همه دنیا و سلاح های پیچیده پیروز شد.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: همچنین حضور مردم، آشوبهای خیابانی را رفع کرد و فتنه ۸۸ را برچید.

صدیقی با تاکید براینکه باید اقتصاد را به دست مردم داد، گفت: هرجا که مردم حضور داشتند در آنجا نصرت خدا تحقق یافت.

وی با بیان اینکه مساله دوم در اقتصاد مقاومتی، توجه به موضوع دانش بنیان بودن اقتصاد است، اظهار داشت: بدون هدایت و نظارت، کارها به سامان نمی رسد و باید بر مبنای تجربه و علم فعالیت کرد.

امام جمعه موقت تهران افزود: البته تحصیلات دانشگاهی و تخصص اقتصادی مطرح نیست بلکه منظور تکیه بر مهارت هایی است که در دوران دفاع مقدس از آنها بهره گرفتیم.

صدیقی افزود: کشف استعدادهای دارای نبوغ و خلاقیت از طریق اعتماد و میدان دادن به مردم و تشویق مردم تحقق می یابد.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مقطعی نیست، اظهار داشت: باید بر امکانات و ظرفیت های داخلی تکیه کرد، اما در عین حال برونگرا بود و دنیا را نادیده نگیریم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: باید خود را به گونه ای بسازیم که اگر قدرت های بزرگ خواستند با ما دشمنی کنند فکر نکنند که می توانند با یک نشست و برخاست ما را تحت فشار بگذارند تا ما زیر باز ذلت آنها برویم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ریشه اقتصاد، عزت و استقلال امور و همه امور فرهنگ است، گفت: فرهنگ، اختصاص به دولت و وزارت ارشاد ندارد و دولت مسوولیت بالایی دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ دینی را احیا کنیم، ادامه داد: برای رونق اقتصاد، توجه دادن مردم به تولیدات داخلی و جلوگیری از گران فروشی باید به فرهنگ توجه کنیم.

صدیقی خاطر نشان کرد: افرادی که به فرهنگ عمومی دست اندازی می کنند و باورهای اسلامی و فرهنگ ملی ما را خرد کرده و ایرانی و تولیدات ایرانی را تحقیر می کنند یا جاهل و یا مزدور بیگانه هستند.

وی با بیان اینکه این ادعا که تحمل خارجی ها از ما بیشتر است دروغ می باشد، گفت: آنها زنان باحجاب را به مدارس راه نمی دهند و روز روشن، فردی را به عنوان مسلمان بودن آتش می زنند و صدای کسی بلند نمی شود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: در جای جای اروپا، ظلم و خفقان علیه مسلمانان اعمال می کنند.

صدیقی ادامه داد: ما در ۳۵ سال گذشته به تنهایی و بدون کمک خارجی دانش هسته ای را بومی کردیم.

وی با اشاره به پیشرفت کشور در عرصه های نانو، هسته ای و صنعتی، اظهار داشت: کدام کشور توانسته است با سرعت ما مشکلات را پشت سر بگذارد.

صدیقی اظهار داشت: آزادی بدون ضابطه در هیچ کجای دنیا وجود ندارد، بلکه هرج و مرج و هنجارشکنی است.

وی افزود: از برخی مسوولان گلایه دارم چرا که نسبت به تعطیلی روزنامه هایی که به آیات قرآن اهانت می کنند و تا مرز ارتداد پیش می روند و به مقدسات ما دست اندازی کرده اند، اعتراض می کنند؛ اما از آن طرف سعه صدر کم است و انتقاد را نمی پذیرند و روزنامه هایی که به مقدسات کاری ندارند اما انتقاد می کنند را تعطیل می کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر مسوولان سعه صدر نشان دهند، در مردم نیز تاثیر خواهد داشت، گفت: همدیگر را تحمل کنیم و انتقاد را قبول داشته و انتقادات را حمل بر غرض نکنیم.

وی با توصیه به منتقدان مبنی بر اینکه همه را خودی بدانند، اظهار داشت: اگر نواقص دولت گفته نشود، ناقص می ماند؛ لذا باید انتقاد صورت بگیرد، کارهای مسوولان رصد شود و نقطه ضعف ها با دلسوزی گفته شود و دولت نیز سعه صدر نشان دهد.

منبع: ایرنا

جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۹
کد خبر : 99784
بازدیدها: 105

پاسخی بگذارید »