دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای اعلام تصادفات با ۱۲۰ تماس بگیرید

danesheroz2 شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
برای اعلام تصادفات با ۱۲۰ تماس بگیرید

دانش روز: سردار احمدی مقدم از راه اندازی سامانه ۱۲۰ خبر داد و گفت: از این پس شهروندان برای اطلاع از تصادفات جاده ای با سامانه ۱۲۰ و برای گزارش حوادث جنایی و سرقتی با ۱۱۰ تماس بگیرند

به گزارش دانش روز، سردار اسماعیل احمدی مقدم رئیس پلیس ناجا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تورم و طبق قانون، هر سه سال یک بار جرایم تخلفات رانندگی افزایش می‌یابد.

وی در ادامه بیان کرد: تا پایان سال میزان تورم مشخص و با توجه به درصد افزایش تورم در این سال میزان جریمه‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به کاهش صدور برگه جریمه عنوان کرد: در سال گذشته کاهش صدور برگه جریمه داشته‌ایم اما میزان جریمه افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس نیروی انتظامی کشور در ادامه به میزان مصرف بنزین برخی خودروها از جمله نیسان اشاره کرد و افزود: وانت نیسان یک سوم بنزین کشور را مصرف می‌کند و بیشترین کشته‌ها را به خود اختصاص داده است.

سردار احمدی مقدم در خصوص واردات خودرو خارجی گفت: وارد کردن خودروهای خارجی برای رقابت با خودروهای داخلی بی نتیجه است چرا که به لحاظ قیمت با هم متفاوت و مشتریان خاص خود را دارند.

تغییر سامانه تلفنی ۱۱۰ به ۱۲۰

سردار اسماعیل احمدی مقدم در جمع خبرنگاران گفت: از این پس با راه اندازی سامانه تلفنی ۱۲۰ رانندگان می بایست در صورت بروز تصادف و یا اموری که مربوط به راهنمایی و رانندگی است با شماره ۱۲۰ تماس حاصل نمایند و تلفن ۱۱۰ مختص به جرائم ، دزدی و … است.

وی در ادامه بیان کرد: پلیس در بحث نظارت و ایمنی خودروها می بایست سخت تر برخورد کند و از حرکت وسایل نقلیه ناایمن جلوگیری کند.

این مقام انتظامی اذعان کرد: با قانون های جدید می بایست فضا برای متخلفین بسته شود.

یک طرح عملی مناسب باید با منابع موجود مطرح شوند و کارشناسان مربوطه غنای طرح را در جهت کاهش تصادفات بالا ببرند اگر برنامه مدون درست اجرا شود تا دو سال آینده شاهد کاهش ۲۰ درصد تلفات هستیم.

سردار احمدی در خصوص راه اندازی سایت راهور ۱۲۰ اظهار داشت: با راه اندازی این سایت نوعی بازدارندگی در بحث تخلفات به وقوع خواهد پیوست و رانندگان سریعاً می توانند از طریق سایت از تخلف خود جویا شوند و این امر منجر به کاهش تخلفات از سوی راننده می شود.

وی خاطر نشان کرد: در دنیا معاینه فنی زیر نظر پلیس است اما در ایران این طور نیست و در همین خصوص نظارت بر عیوب و نواقص وسایل نقلیه نیست و به سادگی برگه معاینه فنی صادر می شود ما به دستگاه های ذیربط اعلام آمادگی کرده ایم که معاینه فنی زیر نظر پلیس راهنمایی و رانندگی باشد تا با سختگیری  مانع از تصادفات وسایل نقلیه ناشی از نقص فنی شویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۴
کد خبر : 60959
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »