جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بدترین نوشیدنی‌های سرماخوردگی

danesheroz اسفند ۳, ۱۳۹۱ ۰

زمستان با اینکه در ماه آخر خودش به سر می برد اما همچنان مردم را به بیماری های مخصوص خودش مبتلا می کند. سرما خوردگی بزرگترین بیماری فصل سرما همچنان نیز روزانه افراد زیادی را به خود مبتلا می کند

دیدن افرادی که این روزها دستمال سفیدی را دست گرفته اند تا شاید بتوانند با یک بیماری بزرگ صلح کنند بسیارعادی شده است. این افراد همان هایی هستند که با رعایت نکردن موارد بهداشتی به جنگ با سرماخوردگی رفته اند اما حال شکست سنگینی خورده اند و تمام اعضای بدنشان در جبهه دشمن قرار گرفته است.

قرص و دارو و مواد مغذی همه موادی هستند که می توانند در این جبهه نبرد بدن شما را یاری کنند اما گاهی اوقات موادی هستند که بیشتر نقش نفوذی را بازی می کنند این مواد همان نوشیدنی های ممنوعه هستند که باید در این فصل از آن ها اجتناب کنید:

** اولین و مهمترین نکته ای که باید دقت داشته باشید استفاده از آب با دمای اتاق است. دوره ای که سرما خورده ای یک ظرف اب را تهیه کنید و آن را در فضای اتاق قرار دهید تا با دمای اتاق یکسان شود. از نوشیدن آب یخ و بسیار سرد در این دوره خودداری کنید.

** در طول دوره سرما خوردگی از نوشیدن مواد کافئین دار تا حد امکان اجتناب کنید. بدترین نوشیدنی های این دوره قهوه و مشتقات آن است که باعث افزایش طول دوره درمان شما می شود. همچنینی کافئین درد گلو را تشدید می کند.

** بهتر است از نوشیدن چای سیاه نیز تا حد امکان دوری کنید. برای فصل سرما چای سبز می تواند گزینه ای طبیعی و بسیار مقوی برای بدن باشد. چای سبز همچنین به میزان بسیار کمتری کافئین دارد.

** در هنگام سرما خوردگی از نوشیدن نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار به شدت دوری کنید. این نوشیدنی ها می توانند آب بدن شما به جای تجدید بیشتر تقلیل بدهند و البته جبران آن ها نیز بسیار سخت است.

** مهمترین دشمن بدن شما در این دوران شکر است و باید از آن دوری کنید. یکی از راه های پنهان ورود شکر به بدن نوشیدن مواد غذایی شیرین است. از این رو از نوشیدن موادی مانند آب میوه های غیرطبیعی جدا خودداری کنید.

پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۴:۵۶
کد خبر : 7506
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »