پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بحث “حیات طیبه” در کلاس های درس دانش آموزان وارد شود

danesheroz1 اسفند ۲, ۱۳۹۲ ۰
بحث “حیات طیبه” در کلاس های درس دانش آموزان وارد شود

دانش روز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: بحث “حیات طیبه”و سبک زندگی اسلامی باید در کلاس های درس دانش آموزان وارد شود.

به گزارش دانش روز، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهر همدان اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی ایرانی بنا به فرمایشات مقام معظظم رهبری باید در زندگی مردم ایران وارد شود.

وی به اهمیت حیات طیبه و پرداختن به آن در تمام مسائل و محافل کشور اشاره کرد و ابراز داشت: حیات طیبه و پرداختن به آن موضوع با اهمیتی بوده که باید در کلاس های درس دانش آموزان وارد شود و پرداختن به این موضوع از امور تربیتی دانش آموزان است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از راه های مقابله با جنگ نرم پاسخگویی به شبهات و سئوالات دانش آموزان است، عنوان داشت: سبک زندگی اسلامی ایرانی موجب عزت و افتخار بوده و وابستگی به دشمنان و فرهنگ وارداتی بسیار خطرناک است.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در تمام شئون زندگی حیات خبیثه و حیات طیبه وجود دارد، اظهار داشت: در جهان برخی از درخت ها و امت ها ریشه طیبه و برخی ریشه خبیثه دارند و آنچه که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده حیات طیبه است.

محمدی در ادامه سخنانش نماز جمعه را نمونه ای از بهترین نوع عبادت خداوند عنوان کرد و گفت: برخی از گناهان مانند دروغ، تهمت، غیبت و بخل موجب وارد شدن انسان در حیات خبیثه می شود و مومنان خداوند باید از آن دوری کنند.

وی با بیان اینکه انجام برخی کارهای خیر مانند کمک به زن و شوهرها در حل کردن مسائل و مشکلاتشان جزو حیات طیبه به شمار می آید، ابراز داشت: اساس حیات طیبه و بنیان آن همسر خوب و ازدواج مناسب است.

محمدی به داستان هایی از جنگ صفین و شخصیت امام علی (ع) و عمر و عاص اشاره کرد و ادامه داد: انسان ها برای حیات طیبه آفریده شدند اما برخی انسان ها مانند عمرو عاص خود راه حیات خبیثه را بر می گزیدند.

امام جمعه همدان با اشاره به جایگاه و ارزش والای زن در دین اسلام، افزود: خدواند همانطور که برای مردان در حیات طیبه پاداش قرار داده است برای زنان مومن نیز همان پاداش را قرار داده است و اگر نبودند مادران شیردل و پاکدامن شهدا به جایگاهی که الان دارند، نمی رسیدند.

مسئله آب در همدان بحرانی است

وی در خطبه های دوم نماز جمعه شهر همدان به ظلم رژیم صهیونیستی و آمریکا در حق مردم بحرین اشاره کرد و عنوان داشت: سه سال است که مردم بحرین برای گرفتن حق خود در جنگ و خونریزی به سر می برند و کسی چون نیروی نظامی آمریکا در آنجاست حرفی نمی زند.

محمدی در مورد روز رعایت حق مصرف کننده نیز ابراز داشت: مسئله آب در همدان بحرانی بوده و باید مصرف کنندگان در استفاده از این نعمت الهی رعایت انصاف را داشته باشند.

وی در پایان سخنانش به تودیع و معارفه فرماندار شهرستان همدان اشاره کرد و گفت: فرماندار سابق شهرستان همدان قهرمانی مطلق خدمات شایسته ای را به شهرستان همدان داشت و امیدواریم که فرماندار جدید شهرستان همدان علی تعالی در خدمت خود موفق باشد.

منبع: مهر

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۹
کد خبر : 94648
بازدیدها: 314

پاسخی بگذارید »