شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

/حاشیه‌های ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری/

با یک خواب دیدن می‌توان رییس‌جمهور شد!

sheida92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
با یک خواب دیدن می‌توان رییس‌جمهور شد!

ترکیب افرادی که در دومین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کردند، و تعبیراتی که آنها به عنوان دلیل تمایل‌شان برای کاندیداتوری مطرح کردند، نشان می‌دهد، ضعف قانون انتخابات راه رییس جمهور شدن در ایران را در گام اول آسان ساخته است؛ چراکه به گفته برخی با یک خواب دیدن می‌توان رییس‌جمهور شد.

در دومین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری فردی به نام اکبر به وزارت کشور مراجعه کرد، وی که ترکیب برخی از اعضای کابینه احتمالی خود را تعیین کرده بود، گفت: قالیباف را وزیر کشور، حداد عادل را معاون اول،‌احمدی نژاد را وزیر مسکن وشهرسازی و فتح‌الله زاده را وزیر ورزش خواهم کرد.

همچنین فرد دیگری که خواهان ثبت نام درانتخابات ریاست جمهوری بود، به خبرنگاران گفت: من قبلا از این‌که به اینجا بیایم، از خدا خواستم برای این‌که به طور قطعی در این میدان باشم به من نشانه‌ای نشان دهد، من هم استخاره کردم و بعد از آن خواب دیدم و به این نتیجه رسیدم که باید بیایم.

وی که مدعی بود بازنشسته سپاه و به گفته خود سرلشکر است، در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر حقوق کم به اینجا آمده‌اید ،گفت: من ماهی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگی می‌گیرم و بخاطر حقوق اینجا نیامده‌ام.

همچنین فرد دیگری که خود را داوطلب انتخابات ریاست جمهوری می‌دانست،در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۱ سال و سه ماه سن دارم دانشجوی رشته زبان انگلیسی هستم و فقط با العالم و پرس‌تی وی صبحت می‌کنم.

وی که در ابتدا به زبان انگلیسی به بیان جملاتی پرداخت پس از اصرار خبرنگاران برای این‌که فارسی صحبت کند، گفت: می‌خواهم در دولتم از نظرات ماکیاول و مارتین لوتر استفاده کنم.

وی همچنین اظهارداشت که آمده ام که ایران را بسازم و جهانی ‌سازی را ایران را دنبال کنم.

او همچنین اظهار کرد: رنگ انتخاباتی من آبی ،‌سبز‌، سفید و قرمز است.

خبرنگاران از این داوطلب پرسیدند پیکسلی که روی لباس شما نقش بسته و عکس بیت‌المقدس به صورت کج شده به چه علت است که وی گفت: می‌خواهم با متوقف کردن زمان این پیکسل را صاف کنم.

در ادامه یک داوطلب که متولد سال ۶۳ بود به خبرنگاران گفت: می‌خواهم فوتبال را به عنوان یک شغل جا بیاندازم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که مدرک تحصیلی شما چیست،اظهارکرد : مدرک مهم نیست ادراک مهم است.

در ادامه خبرنگاران سوالات دیگری از بحث‌های سیاسی از او پرسیدند که وی، پاسخ داد: نمی‌شود که یک سیاستمدار همه چیز را بگوید.

وی هم چنین اظهار کرد: می‌خواهم غنی‌سازی اورانیوم را به صورت چراغ خاموش ادامه دهم.

خبرنگاری از او پرسید،چرا اصلا به اینجا آمدید که وی خطاب به آن خبرنگار گفت: تا به حال دنبال کار کشته‌اید؟ در همه سازمان‌ها فرم استخدام من وجود دارد.

پیش از ظهر امروز همچنین فردی برای دواطلبی در انتخابات ریاست جمهوری به زارت کشور مراجعه کرد که شغلش آشپزی بود، وی به خبرنگاران گفت: برای همه از نونهالان و بزرگسالان برنامه دارم.

در دومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جموری فردی به ستاد انتخابات مراجعه کرد که خود را وکیل پایه یک دادگستری می‌خواند و گفت: من در دوره قبل نیز ثبت‌نام کردم و تایید صلاحیت هم شدم و رقبای من در یک دوره آقای هاشمی و در یک دوره هم آقای خاتمی بوده اند، اما به خاطر اسلام و جلوگیری از هیجانات انصراف دادم.

وی گفت: در این دوره هم خاتمی و هاشمی رقبای من هستند.

این فرد داوطلب انتخبات ریاست جمهوری همچنین اظهار کرد: من با مسوولان صداوسیما صحبت کردم که مناظره‌ای با هاشمی برایم ترتیب دهند، اما هاشمی مناظره با من را قبول نکرده است.

داوطلب دیگری که مدرک ابتدایی داشت، به خبرنگاران گفت: با هیچ کشوری مصاحبه نمی‌کنم.

وی که می‌گفت «تقریبا ۱۰ تا ۱۱ فرزند دارد» در پاسخ به سوالات متعدد خبرنگاران در مورد برنامه‌هایش در مسائل مختلف گفت: من ۴ محور اساسی دارم که همه آنها کشاورزی است و تا وقتی که کشاورزی نباشد، ورزش و دیگر چیزها ارزشی ندارد.

این داوطلب گفت: ۳۸ سال است که آمریکا ما را تحریم کرده است و نمی‌گذارد ما در منطقه‌مان کارخانه نایلون‌سازی بسازیم.

امروز دومین داوطلب خانم نیز به ستاد انتخابات کشور آمد و به خبرنگاران گفت: اگر رییس جمهور شوم از فرمول فیف‌تی‌ فیف‌تی استفاده می‌کنم. ۵۰ درصد مردان و ۵۰ درصد خانم‌ها در کابینه‌ام حضور دارند.

داوطلب دیگری نیز در پاسخ به این سوال که مدرک تحصیلی‌تان چیست، گفت: سواد خواندن و نوشتن دارم.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۷
کد خبر : 15905
بازدیدها: 151

پاسخی بگذارید »