جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با کودکی که دارو نمی‌خورد، چکار کنیم؟!

28 danesheroz خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
با کودکی که دارو نمی‌خورد، چکار کنیم؟!

پزشکان به والدینی که کودک بیمار دارند و می خواهند به او دارو بدهند توصیه می کنند تا با مهربانی و البته رعایت ترفندهایی این کار را انجام دهند

به گزارش دانش روز ، کودکان به ویژه در سنین پایین به دلیل عدم آگاهی از اینکه بروز بیماری و دارو نخوردن چه پیامدهایی برای آنها خواهد داشت در خوردن دارو مقاومت می کنند.

گفتنی است،‌ انواع روش ها برای اینکه کودک را به خوردن دارو ترغیب نماییم وجود دارد از جمله اینکه دارو را به وسیله قطره چکان یا قاشق مندرج در کناره زبان کودک که جوانه های چشایی وجود ندارد ریخته تا بدین صورت کودک مزه کمتری از دارو را حس نماید.

بررسی ها نشان می دهند روش های دیگر مانند ترکیب دارو با شیر یا آب میوه البته با نظارت پزشک نیز می تواند مؤثر باشد.

از جمله روش های مفید درباره کودکان بزرگسال صحبت والدین با او و مجاب کردن کودک است.

استفاده از انواع دیگری از دارو مانند کپسول و یا آمپول در صورتی که کودک مقاومت کرد و به راه حل های دیگر جواب نداد با مشاوره از پزشک معالج می تواند راه گشا باشد.

از دیگر روش ها درباره کودکانی که کمی بزرگتر هستند این است که مصرف مواد شیرین و خوراکی یا بستنی البته به شرطی که بیماری آنها را شدید نکند بلافاصله بعد از خوردن دارو است.والدین می توانند برای ایجاد حس بهتر در کودک پس از مصرف دارو به او کادوی کوچک بدهند.

البته روانشناسان معتقدند که پس از گذشت مدتی کودک چون حالش بهتر می شود نسبت به دارو کمتر واکنش و مقاومت نشان می دهد و دارو را در اواخر دوره بیماری با میل می خورد.

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۲
کد خبر : 20519
بازدیدها: 176

پاسخی بگذارید »