سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

با کنجکاوی مغزتان را سالم نگهدارید!

danesheroz1 اسفند ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
با کنجکاوی مغزتان را سالم نگهدارید!

دانش روز: دو راه پایه و اساسی برایاینکه مغزتان را سالم و سرحال نگه دارید وجود دارد: تنوع و کنجکاوی. وقتی هر کاری که از روی عادت تان است و زندگی بر یک روال میگذرد, بدانید که وقت تغییر است

 به گزارش دانش روز، اگر هرشب پیش از خواب جدول حل میکنید و این عادتتان شده است ,وقتش هست که تفریح وقت خوابتان را عوض کنید و ورزش دیگری برای مغزتان بیابید. در مورد دنیای درو برتان کنجکاو باشید و به جستجوی این بروید که بفهمید هر چیزی چگونه کار میکند.
این تلاش برای فهمیدن بیشتر به مغزتیان کمک میکند که سریع تر و تاثیر گذار تر عمل کند.
۱۰ کلک ساده هم ما به شما پیشنهاد میدهیم تا با به کار گیری انها کمی ورزش کنید:
۱:یک کتاب انتخاب کنید با موضوعی کاملا جدید در مورد ان اطلاعی نداشته باشید هر هفته در مورد یک موضوع کارشناس و خبره شوید. با این کار نه تنها ورزش میکنید بلکه به این هممه ناشر که و نویسنده ایرانی هم که بازاری برای فروش کتابهایشان پیدانمیکنند کمک میکنید.

۲:بازی کنید : بازی راه خوبی برای مغز شماست که مهارتهایش را به امتحان بگذارد . سودوکو {جدول اعداد} *جدول کلمات * و بازی های الکترونیکی که این روزها در موبایلها به وفور یافت میشوند میتوانند به بالا رفتن مهارتهای مغز شما و تقویت حافظه تان کمک کنند این بازی ها هم نوعی تفریع هستند. البته زمانی شما زمانی از این بازی ها بیشتر سود میبرید که روزی چند دقیقده با انها وقت بگذارید نه ساعتها

۳:از دست مخالفتان استفاده کنید : هر از گاهی یک رو زرا اختصاص دهید به استفاده از دست مخالفتان
اگر چپ دست هستید با دست راستتان در را باز کنید اگر راست دست هستید تلاش کنید کلید را بادست چپ بچرخانید. همین کار ساده باعث میشود مغزتان راههای جدیدی ایجادکند. ساعتتان را در دست چپتان ببندید تا یادتان بماند که از دست مخالفتان استفاده کنید.

۴:شماره تلفن حفظ کنید : این تلفن های امروزی هم گاهی دردسرند. در حافظه این تلفن ها همه اطلاعات را ذخیره کرد. برای همین است که این روز ها دیگر کمتر کسی شماره حفظ میکند در صورتی که حفظ کردن شماره تلفن تمخرین خوبی برای حافظه مغز است. هر روز یک شماره جدید یاد بگیرید.

۵:برای مغزتان غذا بخورید: مغز شما به چربی های سالم و تغذیه مناسب نیاز دارد. روغن های ماهی*خشکبار * دانه های مغذی و روغن زیتون جزو این دسته از غذا ها هستند. شروع کنید به خوردن این گونه غذا ها و از خوردن چربی های اشباع شده پرهیز کنید.

۶:خرق عادت کنید : اغلب مردم عادتهایشان را دوست دارند*وقت کشی ها و تفریحاتی که که میتوانند تا ساعت خها ادامه پیدا کنند. اما هر گاه چبزی تبدیل به طبیعت دوم انسان شد,دیگر مغز برای انجام ان ارژی نمیسوزاند در ها را بادست مخالفتان باز کنید * اگر واعقا میخواهید مغزتان جوان بماند با عادتهایتان مبارزه کنید و دسرتان را قبل از غذا بخورید . همه این کارها باعث میشود که مغزتان از خواب بیدار شود و دوباره دنیا را ببنید.

۷:از راههای متفاوت بروید : به هر کجا میخواهید بروید از راهی متفاوت بروید. همین تغییر کوچک در عادتای رئزانه باعث میشود برای مغزتان در پیدا کردن مسیر ها تمرین کند وارد مغازه های جدید شوید* اگر همیشه از یک سمت خیابان میروید از طرف دیگر خیابان بروید و خلاصه هر کاری که عادتهای روزانه شما را میشکند انجام دهید.

۸:یک مهارت جدید کسب کنید: یادگیری یک مهارت جدید باعث میشود بخش های مختلفی از مغز شما به کار بیفتد. با این کار حافظه تان هم وارد بازی میشود ,شما هم مهارتهای جدیدی یاد میگیرید و به شما کمک میکند تا کارهای متفاوت انجام دهید.

۹:فهرست تهیه کنید : فهرست ها خارق العاده اند. تهیه فهرست به شما کمک میکند موارد مختلف را به هم پیوند دهید. فهرستی از همه مکانهایی که به انها سفر کرده اید تهیه کنید که هرچه به ذهن تان میرسید خریدید.

۱۰:یک تفریح جدید پیدا کنید :یک مهارت جدید پیدا کنید زیاد هم گران نباشد. عکاسی با  دوربین های دیجیتالی*نقاشی*ساز زدن* روشی جدید در اشپزی یا نوشنت میتوانند گزینه های خوبی برای شما باشند .

گرداورنده: رسول فاروقی

 

جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۲
کد خبر : 98463
بازدیدها: 382

پاسخی بگذارید »