دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با وجود جوسازی‌ها،پزشک خانواده اجرا می‌شود

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

سرپرست وزارت بهداشت با انتقاد از آنچه که «سوء استفاده عده‌ای از بازار بی‌مهار بهداشت و درمان کشور» خواند، تاکید کرد که با وجود جوسازی عده‌ای محدود، طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در کشور اجرا خواهد شد

دکتر محمدحسن طریقت منفرد اظهار کرد: در سال ۹۱ بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان خرج سلامت مردم شده که قسمت اعظم آن هزینه‌های غیرضروری است که بر مردم تحمیل شده است.

وی افزود: بیش از ۴۰ سال است که طرح پزشک خانواده در دنیا در حال اجراست. امروز عده‌ای در این بازار بی‌مهار در حال سوء استفاده از وضعیت بهداشت و درمان کشور هستند و از اجرای این طرح خوش‌شان نمی‌آید. عده ای نمی‌خواهند وضعیت بهداشت، درمان و سلامت در جامعه سامان پیدا کند.

سرپرست وزارت بهداشت ادامه داد: با وجود جوسازی عده‌ای محدود علیه این طرح، تا به امروز مقاومتی در برابر اجرای این طرح نبوده و مطمئنا این طرح در کشور اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر امروز شاهد هستیم که برخی از بیمارستان‌های کشور از کمبود در آمد گلایه می‌کنند باید بگوییم که بیمارستان‌های ما از کارایی لازم برخوردار نیستند و چون کمیت کارایی آن‌ها ناکافی است، هزینه‌های بالایی را نیز متحمل می‌شوند.

طریقت منفرد افزود: با اعمال تغییرات پیش روی وزارت بهداشت و اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، کیفیت و کمیت خدمات افزایش خواهد یافت و برهمین مبنا درآمدهای بیمارستان‌ها در کشور نیز افزایش خواهد یافت.

وی یادآور شد: طبق قانون باید ۱۰ درصد از درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها به بخش بهداشت و درمان تخصیص می‌یافت که از ابتدای امسال تا به امروز بیش از ۲۰۰۰میلیارد تومان از این محل به وزارت بهداشت تعلق گرفته است

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۵
کد خبر : 7078
بازدیدها: 244

پاسخی بگذارید »