چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سناتور آمریکایی:

با هم علیه ایران هستیم

danesheroz1 آذر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
با هم علیه ایران هستیم

دانش روز: سناتور ارشد آمریکایی گفته لایحه تحریم‌ های ضد ایرانی در حال آماده شدن است

به گزارش دانش روز، سناتور مارک کرک، سناتور بلند پایه جمهوری‌ خواه در کنگره آمریکا گفته که لایحه تحریم‌های ایران در حال آماده شدن و وی خوش‌بین است که اعضای سنا آن را پیش خواهند برد.

وی روز سه‌ شنبه به خبرنگاران گفت: «این لایحه در حال آماده شدن است. من داشتم با سناتور شومر درباره پیشرفت آن صحبت می‌کردم. امیدوارم این کار را انجام دهیم و آن را با باب منندز پیش ببریم.»

مارک کرک که از جمله نگارندگان تحریم قبلی علیه ایران بوده افزود که زمان تقدیم این لایحه و هر گونه ملاحظات دیگر درباره آن در سنا به عهده سناتور همتای وی در مجلس سنا یعنی آقای رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا و سناتور هری رید، رئیس کمیته اکثریت این مجلس  است.

وی گفت: «زمان تقدیم آن به هری و باب بستگی دارد. دارد آماده می‌شود.»

وی درباره تلاشهای دولت اوباما برای جلوگیری از تصویب این تحریم‌ها افزود: «لابی‌گری دولت برای من مأیوس‌کننده بوده است. من مطالب طبقه‌بندی شده را در روزنامه نیویورک‌تایمز بیشتر می‌خوانم تا چیز‌هایی که آنها در نشست‌های خبری می‌گویند.»

این سناتور آمریکایی همچنین گفت که او در تلاش است تا لایحه تحریم‌ها در هفته جاری ارائه شوند، قبل از آنکه قانونگذاران تصویب آن در سال جاری را به سال دیگر موکول کنند.

وی تأکید کرد: «من امیدوارم. قصد دارم با شریکم باب منندز هم‌پیمان شوم تا مطمئن شوم که او خوشحال است و پیوند منندز ـ کرک، پیوندی است که در آن هر دو نفر پشتیبان هم علیه ایرانی‌ها هستند.»

منبع: دانا

جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۰
کد خبر : 81336
بازدیدها: 312

پاسخی بگذارید »