یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با موبایل و کارت مترو کارهای خارق العاده انجام دهید + دانلود

danesheroz1 بهمن ۷, ۱۳۹۲ ۰
با موبایل و کارت مترو کارهای خارق العاده انجام دهید + دانلود

دانش روز: به کمک ارتباط نزدیک NFC می توانید کارت مترو خود را به یک Tag NFC تبدیل کنید.

به گزارش دانش روز، این روزها اکثر گوشی‌های امروزی مجهز به NFC شده‌اند. همانطور که اطلاع دارید NFC مخفف Near field communication  است که به فارسی می‌توان آن را ارتباط حوزه نزدیک ترجمه کرد. ان‌اف‌‌سی در واقع نوعی وسیله ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت همدیگر است که در فاصله‌های کوتاه (حداکثر چند سانتی‌متر) کاربرد دارد.

ابتدا باید نرم افزار NFC Re Tag را نصب کرده و سپس کارت متروی خود را پشت گوشی خود قرار دهید و سپس  و روی گزینه  Tap a Tag تاچ نمایید.
در اینجا باید کارت شما را شناسایی نماید و عبارت New Tag Detected روی صفحه ظاهر شود. در غیر اینصورت کارت را دوباره به دستگاه نزدیک نمایید. بعد از این اتفاق روی گزینه Add a Tag تاچ کنید. در اینجا با ۴ گزینه خانه ، ماشین ، اداره و شبانه برخورد خواهید کرد. در هر کدام از گزینه‌ها مواردی جهت برنامه‌نویسی روی ان اف سی تگ شما قرار داده شده است. برای مثال بعد از تاچ کردن گزینه Car شما می توانید تعیین کنید به محض نزدیک کردن گوشی به NFC Tag داخل ماشین شما بلوتوث گوشی‌تان روشن شود و یا موزیک خاصی پخش شود و یا اینکه صدای زنگ گوشی شما بیشتر یا کمتر شود.
بدین ترتیب با کمی کار کردن با این اپلیکیشن شما قادر خواهید بود بدون پرداخت هزینه خاصی از کارت مترو و اتوبوس خود به عنوان یک ان اف سی تگ استفاده نمایید.
برای دانلود NFC ReTAG PRO 2.4.1 کلیک کنید
 
دقت داشته باشید که پس از این کار ، کارت اعتباری مترو شما دیگر برای سوار شدن به مترو و اتوبوس معتبر نیست.پس ،از کارت های بدون اعتبار برای این کار استفاده کنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۲
کد خبر : 90079
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »