دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

علی آبادی

با مشایی مخالفت داریم و اعتراض هم کرده ایم ، اما رسانه ایی نمی کنیم

28 danesheroz خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
با مشایی مخالفت داریم و اعتراض هم کرده ایم ، اما رسانه ایی نمی کنیم

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان گفت :با مشایی مخالفت داریم و اعتراض هم کرده ایم ، اما رسانه ایی نمی کنیم. ما مخالف بودیم که رئیس جمهور کشور، از یک فرد خاص که باعث سرخوردگی دوستداران نظام می گردد حمایت کند

به گزارش دانش روز ، محمدعلی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در گفتگو با خبرنگاران درخصوص مسائل مختلف سیاسی واجتماعی  کشور چنین اظهار داشت :

*******************

* چرا برای کاندیداتوری شورای شهر اقدام کردید؟ چه ضرورت‌هایی از نگاه شما وجود داشت که وارد این عرصه شدید؟

علی آبادی : من یک تهرانی هستم و ۵۷ سال است که در این شهر زندگی می‌کنم آنهم از موقعی که تهران شهری بود که فواصلش را می‌شد پیاده طی کرد.تمام سوابق تجربی و کار بنده با نیازهای شهر تهران منطبق است یعنی در مدت عمرکاری، هر کاری که انجام دادم همانی است که شهرداری‌ها دارند انجام می‌دهند .شهرداری تهران را من یک کشور شهر می دانم یعنی نگاه کلانشهری که خلاصه شده ایران است .یعنی تمام آنچه که در سراسر ایران وجود دارد. هم از نظر اقوام، زبان و طوایفی که در تهران هست و هم از جهت بحث‌های دیگری که در کشور مطرح است به لحاظ مراکز سیاسی و اقتصادی قدرتمند کشور و هم از این لحاظ که حدود ۱۲ یا ۱۳ درصد از جمعیت کشور در تهران زندگی می‌کنند و اینکه پایتخت کشوری است که دارای اهمیت خاص خود است. تخصص بنده نیز کاملاً منطبق بر این زمینه است. بنده حدود دو سال و نیم معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بودم. به هر حال به لحاظ تجربه ام در مدیریت اقتصادی و امور عمرانی و مسائل اقتصادی  و نوع کارم باید بگویم مدیریت دو نوع است: مدیریت هزینه و مدیریت درآمد. اکثر مدیران دولتی به دلیل استفاده از اعتبارات دولتی مدیران هزینه اند که اعتباری را از دولت می‌گیرند و هزینه می‌کنند، ولی من در کارم چه زمانی که در بنیاد مستضعفان بودم و چه در وزارت مسکن و چه در زمان پیش از انقلاب اسلامی مدیر درآمد و هزینه بودم و باید همزمان درآمد ایجاد می کردم  تا هزینه شود . در واقع شهرداری تهران هم یک تشکیلاتی است که باید با سیستم درآمد و هزینه اداره شود یعنی فقط بخش هزینه ای نیست. شهردار منطقه باید درآمد ایجاد کند و آن درآمد را خرج کند و این‌طور نیست که بگوییم این ۵۰ میلیارد تومان را بگیر و برو آنجا خرج کن. بنابراین آدم های خاص خود را می‌خواهد که توانایی کار اقتصادی را داشته باشند و کار اقتصادی را درک و بتوانند درآمد ایجاد کنند و از همه مهمتربهینه هزینه کردن را هم بلد باشند که درست و صحیح هزینه کنند که با توجه به تجربیات و تخصص و خصوصیاتی که در خود دیدم و همینطور  حتی دورانی که من در ورزش کار کردم  بخشی از فعالیت‌های مهم من در بخش عمرانی و شهر سازی بوده است لذا این سی و چند سال سابقه کاری من تماما در راستای نیازهای شهری و مرتبط با عملکرد مدیریت شهر داری می باشد.
* مشخصاً خود را متعلق به کدام لیست انتخاباتی می‌دانید،مشخص نیست جزء کدام لیست قرار خواهید گرفت؟

علی‌آبادی: من چون بالذات اصولگرا هستم به طبع در طیف اصولگرا قرار دارم و تمایلم به آنجاست و دنبال این هستم که یک لیست مستقل را با تعدادی از دوستان که می شناسم که آدم های توانایی هستند و فکر می‌کنم که آدم های سیاسی نیستند و حرفه ای کار هستند وکار را می شناسند و می توانند موفق عمل کنند ارائه دهم  وانشالله به عنوان یک لیست مستقل هم حضور پیدا کنم.

* این لیست کی اعلام می شود؟

علی‌آبادی: فکر می کنم ظرف هفت یا هشت روز آینده یک لیست ۳۱ نفره را خواهیم داد و فکر می کنم این لیستی خواهد بود که منطبق با نیازهای شهرداری است و به هیچ وجه آدم های سیاسی را ما دراین مجموعه در نظر نگرفتیم و سعی می کنیم افرادی باشند که فقط فکر و ذکرشان شهر تهران و آبادی تهران و شهرداری تهران باشد.

* خودتان را تا چه میزان نماینده دولت در شورای شهر می‌دانید؟ علی‌آبادی: هیچ قدر. *تسنیم: الان روندی که هست شمار ا خیلی نزدیک به جریان دولت و آقای احمدی نژادمی دانند، اما در بین مردم این‌چنین تصور می‌شود  یکی از افرادی هستیدکه جریان انحرافی روی شماسرمایه گذاری می کند، در این باره چه توضیحی دارید؟

علی‌آبادی: بحثمان خیلی ساده است. از روز اول به واسطه دوستی قدیمی که با  آقای احمدی نژاد داشتم ایشان را حمایت کردیم . در منطقه غرب کشور با هم آشنا شدیم و در روزی که ایشان در شهرداری کار می‌کرد با همه وجود حمایت می کردیم.و در دور دوم ریاست جمهوری از روزی که بحث معاون اولی آقای مشایی مطرح شد ما اعتراض داشتیم ولی هیچ وقت رسانه‌ای نمی کردیم ولی دیدگاه این بود که در واقع فردی باید آنجا باشد که هم بتواند نهاد را مدیریت کند و هم فردی باشد که فاقد حاشیه سازی سیاسی و اقتصادی باشد و دارای وجاهت عمومی مناسبی نیز باشد مضاف بر آن جایگاه معاون اولی بنا بر فرموده مقام معظم رهبری نباید موجب سرخوردگی دوستان نظام گردد و به همین دلیل ما مخالف بودیم که رئیس جمهور کشور از یک فرد خاص که باعث سرخوردگی دوستداران نظام می گردد حمایت کند چون باعث بوجود  آمدن شائبه زیادی می گردید و در حال حاضر مدت هاست که هیچگونه مسئولیت اجرایی در دولت ندارم و تنها کارم در کمیته ملی المپیک می باشد و بر این اساس دیدگاه هایم کاملا روشن می باشد. در مدتی که در عرصه های اجرایی پشتیبانی و مهندسی جنگ کار می‌کردم عموم بچه ها و دوستان  ما در جهاد سازندگی که آن موقع خیلی فعال بودند اعم ازبخش های سیاسی و سپاه روحیات و اخلاقیات و دیدگاه های سیاسی و فکری من را می‌دانند.ما در این کشور از روزی که حضرت امام (ره) را می‌شناختیم به این افراد کار نداشتیم .ما شهیدان بهشتی و رجایی را به واسطه امام و صداقت در گفتار و کردارشان می‌شناختیم از این به بعد هم ما همین‌طور خواهیم بود. یک روز با یکی از دوستان حرف می‌زدیم و عکس حضرت امام به دیوار بود من گفتم آن عکس را انجا می‌بینید ما به آنجا نگاه می‌کنیم هر فردی در این مسیر بود ما با او هستیم اگر نبود ما با او نیستیم و در این قضیه تا بحال با کسی تعارف نداشتیم و بعد از این هم تعارف نداریم و فکرمی‌کنیم که پایه ومحور حفظ نظام، رهبری است و هر فردی از این جریان خارج شود قطعاً از جرگه دوستی ما خارج شده و به هیچ وجه در این بحث نه مداهنه می‌کنیم ونه با کسی وارد مذاکره می شویم.

* با توجه به اینکه در آستانه انتخابات بزرگ سال ۹۲ هستیم و واقف به ایفای نقش اساسی و قانونی شورای نگهبانهستیم ، توصیه شما به نامزدهای ریاست جمهوری درباره پذیرش قانون و نتایج انتخابات چیست؟

علی‌آبادی: کاندیداها دو گروه هستند. یک عده آن‌هایی که در چارچوب نظام وقانون اساسی حرکت می‌کنند و قواعد این بازی را بلد هستند و جزء این بازی هستند. من فکر می‌کنم که این‌ها کسانی هستند که در مسیر ولایت حرکت می‌کنند. شورای نگهبان بخشی از این قانون طویل ماست که نوشته شده و مورد تأیید است بنابراین باید تصمیمش فصل الخطاب برای همه باشد اگر قرار باشد اشخاص با توجه به نظرات و منافع خود  به هر قانونی در کشور اعتراض کنند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود آن هم در جایی به این مهمی، به تبع نظرم این است که آن گروهی که معتقد هستند، هرگز اعتراض نمی‌کنند که من بخواهم راجع به آنها چیزی بگویم اما اگر کسی اعتراض کند قطعاً دو موضوع پیش می آید: اول اینکه قانون را متقاعد کند که قانون را باید تبعیت کند و دوم اینکه اگر تبعیت نکند یقینا حزب الله و مجموعه مسلمان و نه تنها مسلمان یا مسلمان دو آتیشه، حتی مردم عادی و عامی و کسانی که گرایشات مذهبی ندارند امروز به قانون معتقدند و وضعیت کشور را می‌دانند .در موضوع سوریه و عراق و پاکستان یک نگرانی مردم است و هیچکس نباید هیچ حرکتی کند که امنیت ملی ما به اندازه ذره ای خدشه دار شود .ریاست جمهوری اسلامی ایران وقتی به نظر من  ارزش دارد که تنفیذ و تأیید مقام معظم رهبری را داشته باشد. بنابراین اگر کسی بخواهد تبعیت نکند مردم اورا وادار به تبعیت می کنند وشک نکنید که همه مدیران و مسئولان و دلسوزان کشور با هر فردی که بخواهد با موضوع امنیت کشور بازی کند به صورت جدی برخورد خواهند کرد.

*  گویا شما هم جزءافرادی بودید که برای شهرداری تهران دردوره های قبل مطرح بودید،چه شد که آقای قالیباف جاگزین شما شدند؟

علی آبادی :پس از انتخاب آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور یکی از بحث‌ها این بود که تکلیف شهردار تهران چیست افراد مختلفی بررسی شدند و در نهایت یک نگاهی هم به من شد که بنده در این سمت کار کنم روزهای اولی که این بحث می‌شد تعداد کسانی که موافق من بودند خیلی بیشتر بودند. آقای احمدی نژاد آن روزها سرشان شلوغ بود و گفتند بروید و موضوع را در شورا مطرح کنید .مطلب یک مقدار کشیده و طولانی شد و من فکر می‌کنم پای جریانات سیاسی باز شد تا یکی یکی با آدمها صحبت کنند تا جایی که ما به هفت هفت رسیدیم و یک نفر این وسط باید رای می‌داد من فکر می‌کنم اگر همان زمان آقای احمدی نژاد با همان فرد صحبت می کرد و اورا توجیه می‌کرد آن موقع من شهردار می‌شدم ولی ظاهراً کسانی دیگر صحبت کردند و وی را توجیه کردند وایشان انتخاب شد.

 

منبع : تسنیم

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷
کد خبر : 21569
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »