شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قهرمان جهان:

با مدرک لیسانس در کارگاه کفاشی کار میکنم

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
با مدرک لیسانس در کارگاه کفاشی کار میکنم

دانش روز: صمید کریم پوراصل که به تازگی از مسابقات حرفه ای کیک بوکسینگ ساکی فایت آرنا بازگشته است به نکات جالب توجهی اشاره کرده است

به گزارش دانش روز،  صمید کریم پوراصل که به تازگی از مسابقات حرفه ای کیک بوکسینگ بازگشته است به نکات جالب توجهی اشاره کرده است که در زیر می خوانید:

مسابقات در چه سطحی برگزار شد و چه تیم هایی در مسابقات شرکت داشتند؟

سطح رقابت ها بسیار بالا بود.نفراتی همچون سیرکان یغماز نفر اول جهان در این مسابقات شرکت کرده بودند و تیم های ایران و آذربایجان و الجزایر و ترکیه و افغانستان در این دوره حضور داشتند.

تیم ایران متشکل از چه نفراتی بود؟

من به عنوان مربی و ورزشکار در این مسابقات حضور داشتم و در وزن ۶۷ کیلوگرم به مبارزه پرداختم و در وزن ۷۰کیلوگرم سعید نوری از گیلان و در وزن ۹۰ کیلوگرم محسن صفری از تهران و در وزن آزاد جواد فروتن از ارومیه اعضای تیم را تشکیل می دادند.همچنین آقای جنابی به عنوان سرپرست و آقای صفی پور به عنوان تدارکات در کنار تیم ما بودند.

در این مسابقات تیم ایران چه مقامی کسب کرد؟

در مسابقات تیم ایران با ۳مدال طلا و یک نقره توانست قهرمان شود.

از استان آذربایجان شرقی به غیر از شما چند نفر ملی پوش داریم؟

از سال ۸۵ به بعد من تنها نماینده استان در تیم ملی هستم.به دلیل نبودن رییس هیات و عدم حمایت مسئولان ورزش استان از این رشته و ورزشکاران این رشته آذربایجان شرقی نمی تواند نفرات خوبی را به تیم ملی معرفی کند. ورزشکاران استان هم به جای تمرین کردن مناسب اکثرا به حاشیه ها مشغولند و مانع پیشرفتشان می شود.

شما در عرصه مربیگری چه اهدافی را دنبال می کنید؟

من یک سال است مربیگری را شروع کرده ام و می خواهم شاگردانی در سطح جهانی تربیت کنم و دو نفر از شاگردان ممتازم به نام های ایوب رنجی زاده و پیمان خوشکلام را به مسابقات کشوری خواهم فرستاد تا ترس مسابقه از بین برود.

آقای کریم پور اکثرا کدام قشر جامعه به این ورزش روی می اورند؟

اکثرا قشر متوسط به پایین جامعه به این ورزش روی می اورند. ولی رشد این ورزش در استان ما بسیار ضعیف است.

بازتاب حضور شما در یک مسابقه بین المللی با نام یک کافه چطور بود؟

مسئولان تربیت بدنی با من تماس گرفتند و دلیل این کار خواستند و من گفتم که درک و شعور یک مدیر کافه از ورزش خیلی بیشتر از مسئولان ورزش شهرمان است. متاسفانه مدیران ورزش ما اصلا قدردان زحمات قهرمانان نیستند و اصلا حمایتی از آنان نمی کنند.

الان مشغول چه کاری هستید؟

من با لیسانس مدیریت و برنامه ریزی اجتماعی در یک کارگاه کفاشی کار می کنم. همین است که می گویم مسئولان از ورزش حمایت نمی کنند. باز خدا پدر برادران دبیری را بیامرزد آنها تنها حامیان من هستند. از حمایت های برادران دبیری از من که خیلی برایم روحیه بخش بود تشکر می کنم.کاش دیگران هم یک هزارم برادران دبیری به ورزش اهمیت می دادند.

اوج اهداف شما چیست؟

حضور در مسابقات کی وان در ژاپن اوج اهداف من است.

از مسئولان چه انتظاری دارید؟

انتظار حمایت از ورزشکاران و قهرمانان را دارم و وظیفه انها حمایت از قهرمانان ورزشی است که امیدوارم به وظیفه خود عمل کنند و یک خواسته شخصی هم دارم که من بی سواد نیستم و با مدرک لیسانس امیدوارم دغدغه شغلی من را حل کنند.

سخن اخر؟

از آقای خدابنده و آقای جنابی و برادران دبیری و آقای جواد پور نهایت تشکر را می کنم.

منبع:  تبریز بیدار

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۶
کد خبر : 47989
بازدیدها: 368

پاسخی بگذارید »