یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با این نوبرانه تصلب شرایین را درمان کنید

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
با این نوبرانه تصلب شرایین را درمان کنید

دانش روز: مصرف روزانه انار در طول مدت ۳ سال، در افرادی با درجاتی از تنگی و گرفتگی شریان کاروتید، موجب کاهش ضخامت آترواسکلروز(تصلب شرایین) در جدار عروق کاروتید گردنی و موجب افزایش جریان خون در این شریان ها می گردد

به گزارش دانش روز، دکتر نصیر دهقان پزشک و پژوهشگر طب سنتی گفت: با بررسی و مطالعه کتب و مراجع طب سنتی مشاهده می شود که انار از جمله میوه هایی است که تمام قسمت های آن خواص دارویی دارد.
امروزه تحقیقات بسیاری در زمینه خواص انار و ترکیبات موجود در آن انجام شده که موید اثرات مفید انار در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها است.
انار منبع خوبی برای ویتامین های B2 , B1 ، K و C  و مواد آنتی اکسیدان است هم چنین دانه های انار منبع مناسبی از فیبر محسوب می شوند.
وی گفت: نتیجه مطالعات نشان می دهند، انار نه تنها در پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی موثر است بلکه می تواند در درمان این بیماری ها نیز نقش موثری ایفا کند. ضمنا مشاهده شده که مصرف روزانه انار در طول مدت ۳ سال، در افرادی با درجاتی از تنگی و گرفتگی شریان کاروتید، موجب کاهش ضخامت آترواسکلروز(تصلب شرایین) درجدار عروق کاروتید گردنی و بالتبع افزایش جریان خون دراین شریان ها می گردد.
هم چنین انار به علت دارا بودن خواص ضد التهابی، در کاهش فشار خون نیز مفید است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۷
کد خبر : 64290
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »