یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با این میوه زمستان خود را بیمه کنید

danesheroz1 آبان ۳, ۱۳۹۲ ۰
با این میوه زمستان خود را بیمه کنید

دانش روز: این میوه از آنتی اکسیدان بیشتری برای افزایش ایمنی، مقاومت و حفاظت از بدن در مقابل بیماریها، میکروبها و ویروس‌ها دارد

به گزارش دانش روز، دکتر احمد ساعدی، متخصص تغذیه  در خصوص خواص انار گفت: انار میوه‌ای حاوی ویتامین های گروه b و ویتامین c و یکسری از کارتنوئیدها که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد می‌باشد.

وی افزود: انار قند بالایی ندارد و وجود تانن (ماده فیبر مانند) در این میوه موجب می شود که انار را به یک میوه پر باقیمانده تبدیل کند.
وی در ادامه گفت: دانه‌های زرد رنگ داخل انار یک فیبر بسیار به هم فشرده ای است و خیلی ارزش غذایی مانند فیبرهای دیگر ندارد اما لایه های نازک و سفید رنگ در انار که معمولا استفاده هم نمی شود سرشار از بکتین است.
این متخصص تغذیه گفت: پکتین یک فیبر محلول در آب است که بسیار مفید است و سبزیجات است و باعث کاهش کلسترول خون و خطر بیماریهای قلبی و عروقی می شود.
وی خاطرنشان کرد: در بعضی موارد انار یبوست را تشدید می‌کند و به همین علت مصرف انار را به کسانی که دچار یبوست هستند توصیه نمی‌کنیم.

وی در پایان گفت: با وجود اینکه این میوه از قند بالایی برخوردار نیست اما افرادی که دیابتی هستند باید این میوه را به مقدار زیاد مصرف نکنند چون قندی که در آن است سریع الجذب است و فوری قند خون را بالا میبرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷
کد خبر : 69140
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »