سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئيس دفتر يونيسف در ايران:

باید راههای مقابله با اعتیاد و ایدز را به کودکان و نوجوانان بیاموزیم

danesheroz1 آذر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
باید راههای مقابله با اعتیاد و ایدز را به کودکان و نوجوانان بیاموزیم

دانش روز: رئیس دفتر یونیسف در ایران، آموزش و پرورش رایگان را از دستاوردهای بسیار ارزشمند در ایران دانست

به گزارش دانش روز، محمد منیر صفی الدین در نشست تخصصی پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش پایه که روز دوشنبه ۲۵ آذر که در سازمان نهضت سواد آموزی برگزارشد، گفت: یونیسف معتقد است جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش مسیر قابل تحسینی را سپری کرده است .

 رئیس دفتر یونیسف گفت: در سال ۱۹۹۰ حدود ۸۴ هزار مدرسه در ایران وجود داشته و در سال ۲۰۱۰ این آمار به بیش از ۱۲۰ هزار مدرسه رسیده و این اقدام مهم بسیار موثر و پیشرفتی برای کشور محسوب می شود و این یعنی ۴۲ درصد افزایش .

 وی افزود: آمار آموزش و پرورش نشان می دهد نرخ ثبت نام خالص در مقطع ابتدایی چیزی حدود ۹۹ درصد و نرخ حضور دانش  آموزان در مدارس ابتدایی حدود ۹۷ درصد است .

 محمد منیر صفی الدین  اظهار کرد: برابری جنسیتی تا حدود زیادی در مقاطع ابتدایی و متوسطه رعایت می شود.

  وی افزود: در چند ساله گذشته پیشرفت های قابل توجهی در حوزه بهبود کیفیت آموزشی در ایران مثل تمیز و پرلز صورت گرفته است و میزان یادگیری کودکان در ده سال گذشته به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است، البته هنوز هم چالش هایی وجود دارد و ضمن ارج نهادن به موفقیت ها، باید راهی برای مقابله با چالش ها پیدا کرد برای مثال در خارمیانه و شمال آفریقا ایران بهترین کشور در زمینه آموزش کودکان است هرچند خاورمیانه و شمال آفریقا دومین منطقه در جهان از نظر پایین بودن و بی کیفیت بودن آموزش هستند !

 محمد منیر صفی الدین اظهار کرد: یونیسف امیدوار است ایران جایگاه خود را در کل جهان به عنوان موفقترین کشورها در خصوص آموزش با کیفیت با کودکان بالا ببرد و آماده ایم در این خصوص به ایران کمک کند .

 رئیس دفتر یونیسف در ایران گفت: همه معتقد هستیم که آموزش چیزی فراتر از سواد آموزی است آموزش برای مقابله با چالش های پیش روی زندگی فرد است و آن را از سوادآموزی صرف متفاوت می کند و این همان چیزی است که انگیزه ی افراد برای رفتن به کلاس را بالا می برد.

  محمد منیر صفی الدین اظهار کرد: یونیسف امیدوار است چالش هایی که نظام آموزشی ایران با آن روبرو از سر راه بردارد.

 رئیس یونیسف در ایران گفت: براساس مطالعه ایی که وزارت بهداشت انجام داده فقط ۱۶ درصد دختران و ۲۰ درصد پسران راههای مقابله با ایدز را می دانند یعنی ۸۰ درصد آنها در این خصوص اطلاعاتی ندارند ویکی دیگر از چالش ها اعتیاد است و همین طور حوادث جاده ای که دومین عامل مرگ ومیر در ایران است .

 وی افزود: باید کودکان و نوجوانان در سیستم آموزشی راههای مقابله با اعتیاد و ایدز و حوادث را بیاموزندو چه کسی بهتر از معلمان و مدارس می توانند این آموزش ها را به کودکان بیاموزند و این همان ارزش افزوده ی آموزش است یعنی توانمند کردن فرد برای مقابله با چالش های روبرو با زندگی و چالش دیگر که نه فقط ایران بلکه در همه جای دنیا فارغ التحصیلان با مشکل بیکاری روبرو هستند و دلیل آن عدم ارتباط بازار کار و نظام آموزشی عالی است و امیدواریم ایران بتواند الگویی برای دیگر کشورها در خصوص ارتباط معنادار دانشگاه و بازار کار باشد .

سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
کد خبر : 80682
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »