چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بانک اطلاعاتی غارهای توریستی استان البرز تدوین می شود

danesheroz اسفند ۱۴, ۱۳۹۱ ۰
بانک اطلاعاتی غارهای توریستی استان البرز تدوین می شود

معاون امور عمرانی استانداری البرز از شناسایی، ایجاد بانک اطلاعاتی و تهیه طرح مطالعاتی غارهای استان خبر داد و گفت: الگوی اولیه این کارگروه پژوهش و شناسایی غارها پیش از توریستی شدن این اماکن است

نخستین جلسه کارگروه مدیریت، حفاظت و بهره برداری از غارهای استان البرز با حضور معاون امور عمرانی استاندار ، مدیرکل حفاظت محیط یست استان، تنی چند از مدیران استانی و با دعوت از  پیشکسوت غارنوردی استان و رئیس هیئت غارشناسی ایران چنگیز شیخلی بعد از ظهر یکشنبه در استانداری البرز در کرج تشکیل شد.

معاون امور عمرانی استانداری البرز در این جلسه مهمترین اهداف این نشست را شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی و تهیه طرح مطالعاتی در همین زمینه اعلام کرد و گفت: الگوی اولیه این کارگروه پژوهش و شناسایی غار های استان قبل از توریستی شدن این اماکن است.

کاوه حدادپور مسئله جذب توریست را از اولویت های مهم این کارگروه برشمرد و در عین حال تاکید کرد: پیش از این کار، فرهنگ سازی در خصوص استفاده از اماکن توریستی همچون غارها بسیار مهم است و باید به یاد داشته باشیم این اماکن برای لذت بردن و افزایش معلومات و اطلاعات ما و نه تخریب و از بین بردن آنها، وجود دارند.

معاون امور عمرانی استانداری البر بابیان اینکه غارها آزمایشگاه کامل زمین هستند که به ما اجازه می دهند تا در علوم مختلف تحقیقاتمان را کامل کنیم، اظهار داشت: بنابراین باید در نگهداری و حفاظت از این موهبت الهی تلاش بیشتری شود که در این کارگروه با جدیت این امر را به تحقق خواهیم رسانید تا این میراث ارزشمند و اماکن بکر را به نسل بعدی تقدیم کنیم.

همچنبن ارائه برنامه های حفاظتی و کارآمد از غارها، تدوین برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی در سطح استان و تدوین بودجه در سال ۹۲ به منظور نیل به مقاصد کارگروه در این نشست دنبال شد.

رئیس و دبیر کارگروه، مدیریت، حفاظت و بهره بر داری از غارهای استان البرز به ترتیب به عهده معاون امور عمرانی استاندار و مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز است.

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۰
کد خبر : 8600
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »