دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بالآخره قیمت طلا افزایش یافت یا کاهش!!!

danesheroz2 خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
بالآخره قیمت طلا افزایش یافت یا کاهش!!!

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز، روز گذشته، به دنبال افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و دلار در بازار داخل، بهای سکه افزایش یافت، سکه طرح جدید یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۶۰ هزار تومان و ربع ۴۰۶ هزار تومان داد و ستد شد. بر این اساس، سکه امامی طرح جدید با [&hellip

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز، روز گذشته، به دنبال افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و دلار در بازار داخل، بهای سکه افزایش یافت، سکه طرح جدید یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۶۰ هزار تومان و ربع ۴۰۶ هزار تومان داد و ستد شد.
بر این اساس، سکه امامی طرح جدید با قیمت ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶۶۰ هزار تومان و ربع سکه ۴۰۶ هزار تومان به فروش رسید.

48273_413این در حالی بود که روز دوشنبه نیز  قیمت طلا و نقره ابتدا کاهش یافت اما بعد از ظهر نه تنها این کاهش جبران شد بلکه قیمت طلا با حدود ۳۵ دلار افزایش تا مرز ۱۴۰۰ دلار افزایش پیدا کرد. این نوسانات قیمت طلا اما  باعث سرگردانی در بازار شده است.
در هر حال بعد از شروع  سقوط قیمت طلا، تلاشها  برای خروج از بازار شدت پیدا کرد و قیمت‌ها با سرعت بیشتر کاهش یافتند.
سخنان وزیر اقتصاد ژاپن در باره تبعات کاهش بیش از پیش ارزش ین برای اقتصاد این کشور سبب رشد نسبی ارزش ین شد. این رشد بسیاری از سرمایه‌گذاران را تشویق کرد با فروش طلا و نقره به سمت ین حرکت کنند.
عامل دیگر افول قیمت طلا و نقره احتمال محدود شدن یا توقف زودهنگام سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی آمریکا است. بن برنانکی فردا در جمع اعضاء کمیته مشترک اقتصادی کنگره گزارشی از وضعیت اقتصادی ارائه می‌کند و به دلیل مخالفت برخی از اعضاء کمیته فدرال بازار آزاد بانک مرکزی با ادامه سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی و نیز بهبود شرایط بازار کار، عده‌ای از تحلیلگران معتقدند بزودی یعنی تا چند ماه آینده سیاست‌های یاد شده محدود خواهد شد.
البته همه چیز به گزارش‌هایی بستگی دارد که طی چند ماه آینده از وضعیت اقتصادی آمریکا منتشر خواهد شد.
در حال حاضر بانک مرکزی آمریکا هر ماه  ۸۵ میلیارد دلار اوراق قرضه دولت را خریداری می‌کند و نرخ‌های بهره نیز بسیار پایین نگه داشته شده است. برخی مقامات بانک مرکزی معتقدند ادامه یافتن این سیاست‌ها سبب رشد نرخ تورم و تشکیل حباب در بازار دارایی‌ها خواهد شد.
از سوی دیگر اما،کارشناسان معتقدند در بازار طلا حباب منفی به وجود آمده به این معنا که  فروشندگان طلا و سکه بیش از خریداران شدند و پیش‌بینی می‌شود یک اصلاح قیمت در پیش باشد.
اصلاح قیمتی که  به معنای یک افزایش قیمت باشد و بعد ثبات نسبی قیمت طلا است.البته با توجه به شرایط اقتصادی جهان به نظر می رسد باید اینده قیمت طلا را در بازارهای جهانی جستجو کرد.
منبع: خبر فارسی
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۲
کد خبر : 19344
بازدیدها: 220

پاسخی بگذارید »