چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

باقری لنکرانی: امروز به تفکر 9 دی‌ احتیاج داریم

باقری لنکرانی: امروز به تفکر ۹ دی‌ احتیاج داریم

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

سخنگوی جبهه پایداری با تاکید بر این‌که باید از عبرت‌های ۹ دی‌ماه به خوبی استفاده کنیم، اظهار کرد: امروز به تفکر ۹ دی‌ماه احتیاج داریم. کامران باقری لنکرانی عصر روز دوشنبه طی سخنانی در همایش جبهه پایداری که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: راه حل مشکلات اقتصادی، برگشت به تئوری‌های غربی نیست، [&hellip

سخنگوی جبهه پایداری با تاکید بر این‌که باید از عبرت‌های ۹ دی‌ماه به خوبی استفاده کنیم، اظهار کرد: امروز به تفکر ۹ دی‌ماه احتیاج داریم.

کامران باقری لنکرانی عصر روز دوشنبه طی سخنانی در همایش جبهه پایداری که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: راه حل مشکلات اقتصادی، برگشت به تئوری‌های غربی نیست، بلکه راه حل آن مردمی کردن اقتصاد است و نه ترویج اشرافیت و سرمایه‌داری.

وی افزود: در عرصه‌های سیاسی نیز اگر دچار معضل هستیم، راه حل این معضلات، مردمی کردن عرصه‌ سیاست است. عده‌ای تلاش می‌کنند، سیاست را در چارچوب احزاب خاص محدود کنند، اما انقلاب با خصیصه مردمی بودن پیش رفته و با همین خصیصه به پیش خواهد رفت.

این عضو جبهه پایداری ادامه داد: جبهه پایداری نیز وظیفه‌ خود می‌داند که در جهت مردمی کردن سیاست، اقتصاد و پیشبرد امور کشور و تعالیم دینی قدم بردارد.

باقری لنکرانی با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه ۹ دی‌، تصریح کرد: برخی در مورد ۹ دی آن را با سایر وقایع و راهپیمایی‌های دیگر در کشور مقایسه می‌کنند، اما همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ۹ دی یک قله است و سال‌ها طول می‌کشد،اندیشمندان متوجه ابعاد مختلف آن شوند. در آستانه‌ی این روز بزرگ جا دارد تأمل بیشتری در آثار این واقعه‌ مهم و حضور مردم در صحنه در این روز داشته باشیم.

سخنگوی جبهه پایداری،تصریح کرد:بسیاری صحبت از عمل به تکلیف و دفاع از انقلاب اسلامی کرده و می‌کنند، اما این‌که واقعا چه کسانی حاضرند، در کوران حوادث به خاطر آرمان‌ها هزینه بدهند، مساله‌ دشواری است که ۹ دی‌ماه جلوه‌ای از آن را نشان داد.

باقری لنکرانی با تاکید بر این‌که باید از عبرت‌های ۹ دی‌ماه به خوبی استفاده کنیم، اظهار کرد: امروز به تفکر ۹ دی‌ماه احتیاج داریم. آن‌چه امروز می‌تواند نویدبخش آینده‌ای روشن برای انقلاب باشد، تفکر برآمده از ۹ دی‌ماه است.

این عضو جبهه پایداری ادامه داد: یکی از مشخصات ۹ دی نگاه عاشورایی آن است که این نگاه در ارتباط عاشقانه و ولایتمدارانه با رهبر انقلاب و هم در حضور بی‌ادعا و بی‌توقع از مردم بدون آن‌که در چارچوب خاصی بگنجد، دیده می‌شود.

وی با اشاره به حضور گسترده‌ مردم در انتخابات مجلس نهم گفت: برخی گمان می‌کردند که این انتخابات صحنه‌ای باشد، از پشتوانه‌ کم مردمی انقلاب. اما صحنه‌ای شد از اقتدار نظام که مردم با حضور آگاهانه‌ خود این صحنه را رقم زدند و در آینده نیز آن را تکرار خواهند کرد.

 

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۶
کد خبر : 1768
بازدیدها: 160

پاسخی بگذارید »