جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

danesheroz1 اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

دانش روز: ادعای ارتباط یک ایرانی با موضوع ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی، ادامه ادعاهای رژیم اسرائیل علیه ایران، حاشیه های به وجود آمده در پی سفر کاترین اشتون به ایران، مذاکرات روسیه و ایران برای احداث نیروگاه های هسته ای جدید و ادعاهای ضدایرانی اتحادیه عرب، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است

به گزارش دانش روز، ادعای ارتباط یک ایرانی با موضوع ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی، ادامه ادعاهای رژیم اسرائیل علیه ایران، حاشیه های به وجود آمده در پی سفر کاترین اشتون به ایران، مذاکرات روسیه و ایران برای احداث نیروگاه های هسته ای جدید و ادعاهای ضدایرانی اتحادیه عرب، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

ادعای یک روزنامه انگلیسی درباره ارتباط یک ایرانی با هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی، موضوعی است که از شب گذشته تاکنون در شماری از مطبوعات بین المللی بازنشر شده و مورد توجه قرار گرفته است.

باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

روزنامه «جروزالم پست» از جمله مطبوعاتی است که ادعای روزنامه «فایننشال تایمز» را بازنشر کرده و می نویسد بلیت های دو نفر از مسافران پرواز مذکور که گفته می شد با پاسپورت های جعلی و دزدیده شده سفر می کردند، توسط یک ایرانی برای آن ها خریداری شده است. به نوشته این روزنامه، این بلیت ها از سوی یک تاجر ایرانی به نام «علی» خریداری شده و وی گفته آن ها را برای دو تن از دوستان خود خریداری می کند. به گفته مقامات شرکت هواپیمایی مالزی، علی ابتدا قصد داشته بلیت هایی برای دو پرواز مجزا را برای این دو تن بخرد، اما به دلیل عدم تأیید نهایی، خرید با موفقیت انجام نمی شود. بار دوم، دو بلیت برای هر دوی آن ها در پروازی که اکنون به یک معمای بین المللی تبدیل شده خریداری شده است.

باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

اما ادعاهای رژیم اسرائیل درباره ایران، امروز نیز بخشی از مطالب مربوط به ایران را در میان مطبوعات بین المللی به خود اختصاص داده است. به نوشته «آسوشیتدپرس»، رژیم اسرائیل روز گذشته موشک هایی که گفته می شود از سوی ایران به مقصد غزه ارسال می شده و توسط ارتش این رژیم توقیف شده را به نمایش گذاشته است. به نوشته این خبرگزاری، در مراسم به نمایش گذاشتن این موشک ها، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل جامعه بین المللی را متهم کرده که «حمایت ایران از گروه های شبه نظامی» را نادیده گرفته و قربانی ادبیات آشتی جویانه دولت جدید ایران شده است.

باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

جنجال های به وجود آمده در پی سفر کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، موضوع دیگری است که امروز برخی از مطبوعات و رسانه ها به آن پرداخته اند. در این زمینه، خبرگزاری «رویترز» موضوع هشدار ایران به سفارت اتریش به واسطه ملاقات اشتون با برخی از شخصیت ها را مورد توجه قرار داده است. این خبرگزاری می نویسد پس از آنکه سفارت اتریش میزبانی دیدار اشتون با برخی فعالان حقوق بشری ایرانی را بر عهده گرفت، دولت ایران نسبت به این امر به سفارت مذکور تذکر داده است. در بیانیه وزارت خارجه ایران در این زمینه آمده: «این گونه اقدامات، به افزایش بدبینی میان مردم ما و غرب منجر شده و به روابط میان ایران و اروپا کمکی نمی کند».

باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

در میان دیگر مطالب، خبرگزاری فرانسه از مذاکرات مقامات روس با ایران بر سر ساخت یک تأسیسات هسته ای جدید خبر داده است. به نوشته این خبرگزاری، یکی از مقامات شرکت هسته ای دولتی روسیه امروز (سه شنبه) به ایران سفر می کند تا درباره ساخت دومین نیروگاه هسته ای روسی در ایران به مذاکره بپردازد. بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تأیید این موضوع، گفته این مقام روس، نیکلای اسپاسکی، معاون مدیرکل شرکت «روس اتم» است. به گفته کمالوندی، برنامه ایران، ساخت چهار نیروگاه اتمی در بوشهر است؛ با این حال، باید دید که پیشرفت مذاکرات به چه صورتی خواهد بود.

باز شدن پای ایران به موضوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی!

در نهایت، سایت خبری اماراتی «زاویه» از جدیدترین موضع گیری ضد ایرانی اتحادیه عرب خبر داده است. به نوشته این سایت، شورای وزرای اتحادیه عرب، بر «حق حاکمیت مطلق» امارات بر سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی تأکید و از تلاش های امارات برای کسب حاکمیت بر این جزایر حمایت کرده است. در بیانیه پایانی نشست این شورا، کشورهای عضو آنچه را «ادامه اشغال سه جزیره از سوی ایران، نقض حاکمیت امارات و بر هم زدن امنیت و ثبات منطقه ای و جهانی» خوانده اند، محکوم کرده اند. این شورا همچنین اقدام ایران در برگزاری رزمایش هایی در این منطقه را محکوم نموده است.

منبع: تابناک
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۸
کد خبر : 97790
بازدیدها: 317

پاسخی بگذارید »