پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکست ائتلاف ضد نتانیاهو

بازی بدون برنده صهیونیست‌ها

danesheroz دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۰

مذاکرات احزاب میانه رو و چپ برای ائتلاف علیه نتانیاهو در انتخابات، توافقی در پی نداشت

میز غرب آسیا LHVnews؛ “تزیپی لیونی” وزیر امور خارجه سابق اسرائیل و رهبر حزب میانه روی “هاتنوا”، از بی نتیجه بودن مذاکرات احزاب میانه رو برای تشکیل جبهه متحد علیه “نتانیاهو” در انتخابات ۲۲ ژانویه خبر داد.

وی پس از جلسه با رهبران حزب “یش آتید” با وجود بی فایده بودن مذاکرات، نسبت به آینده اظهار امیدواری کرد که این سه حزب بتوانند به توافقاتی دست یابند. لیونی تصریح کرد: “مردم به دنبال جایگزینی برای نتانیاهو هستند و باید به دنبال تشکیل بلوکی باشیم که بتواند ۴۰ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان را تصاحب کند.”

سخنان لیونی در حالی بیان شد که بر اساس نظر سنجی ها این سه حزب مجموعاً ۳۵ کرسی را به دست خواهند آورد و تشکیل این ائتلاف، در راستای افزایش آرا و بالا بردن شانس پیروزی در انتخابات است.

انتخابات رژیم صهیونیستی در پی تشدید اختلافات داخلی و به بن بست رسیدن دولت فعلی، زودتر از موعد مقرر، در ۲۲ ژانویه برگزار خواهد شد. این در حالی است که شکست اخیر اسرائیل از نیروهای مقاومت، این رژیم را با بحرانی جدی مواجه کرده است.

صهیونیست ها اکنون با ناامیدی از دولت فعلی به دنبال جایگزینی برای نتانیاهو می گردند. در همین حال حزب راست گرای نتانیاهو نیز درصدد است با ائتلاف با “لیبرمن” وزیر امورخارجه سابق، شانس پیروزی خود را افزایش دهد.

 منبع:میز غرب آسیا LHVnews

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۰
کد خبر : 3334
بازدیدها: 270

پاسخی بگذارید »