جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازی‌ های ۵ دقیقه ای!

danesheroz1 تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
بازی‌ های ۵ دقیقه ای!

دانش روز: «بازی‌های ۵ دقیقه‌ای برای بچه‌های چهارسال به بالا» نوشته آلموت بارتل با ترجمه لی‌لا لفظی از سوی موسسه انتشارات صابرین منتشر شده تا کودکان و خانواده‌ها را با انواع بازی‌‎ها آشنا کند

به گزارش دانش روز، مترجم در مقدمه کتاب «بازی‌های ۵ دقیقه‌ای برای بچه‌های چهارسال به بالا» آورده است: «بازی و تحرک، موجب سلامتی انسان می‌شود. این مسئله به ویژه برای کودکان بسیار مهم است. چون برای رشد و پرورش ذهنی و جسمی خود به شادی و تحرک نیاز دارند. اما شرایط زندگی امروز باعث شده است که تنبلی و بی‌تحرکی، جایگزین بازی و تحرک بچه‌ها شود…اما از آنجا که بخش مهمی از شخصیت کودکان و یادگیری مهارت‌های مختلف زندگی در جریان بازی آنها شکل می‌گیرد باید به آن اهمیت بیشتری داد.»

«بازی‌های ۵ دقیقه‌ای برای بچه‌های چهارسال به بالا» به توضیح درباره انواع گوناگونی از بازی‌های فکری، آموزشی، تخیلی، هیجانی، حرکتی و… می‌پردازد. بازی‌هایی که موجب ارتباط بیشتر والدین با بچه‌ها هم می‌شوند و مهم نیست پدر و مادرها کدام بازی را انتخاب کنند مهم این است که در همراهی با فرزند خود به او حس شادی و نشاطی هدیه دهند که تا بزرگسالی در خاطرش باقی بماند.

بازی‌ها را لی‌لا لفظی به زبانی ساده و روان ترجمه کرده و با توجه به شباهت آنها به بازی‌های ایرانی از قافیه‌ها و اشعار فارسی بهره برده است تا برای خوانندگان آشنا باشد. این کتاب ۱۰ فصل را شامل می‌شود. بخش اول با عنوان «شروع شد! بازی‌های پرشور و هیجان‌انگیز در خانه» به شرح بازی‌هایی چون پرواز گروهی، بگرد و پیدا کن، کی تخم‌مرغ‌ها را برداشت و… می‌پردازد.

«من و تو/ بازی با افرادی که دوستشان دارید» به توضیح درباره بازی‌های کودک با یک بزرگ‌تر از خود حالا یا پدر یا مادر یا مربی خود می‌پردازد.«تاتی تاتی» جزو همین بازی‌هاست.

«بازی‌های آموزشی، بازی‌های انفرادی (برای بچه‌های تنها)، بازی‌های گرد و رنگارنگ(بازی با توپ و بادکنک)، بازی در سفر، بازی در ساحل، بازی‌های شانسی، بازی‌های خودمانی و خانوادگی و بازی‌های آرام و بی‌صدا برای تمدد اعصاب»، فصل‌های سوم تا دوازدهم این کتاب هستند.

«بازی‌های ۵ دقیقه‌ای برای بچه‌های چهارسال به بالا» نوشته آلموت بارتل با ترجمه لی‌لا لفظی از سوی«کتابهای دانه»(موسسه انتشارات صابرین) در ۳۰۰۰ نسخه و به قیمت ۶۰۰۰ تومان منتشر شده است.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۱
کد خبر : 38866
بازدیدها: 537

پاسخی بگذارید »